Рада підтримала перехід на електронні трудові книжки

 

 

 

 

Верховна Рада підтримує перехід з паперового на електронний варіант трудової книжки.

За ухвалення в першому читанні проекту закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі” (№ 3623) проголосували 283 народних депутатів.

Законопроектом передбачено запровадження обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, а також законодавче врегулювання питання автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Як відбуватиметься перехід з електронних на паперові трудові книжки

Впродовж найближчих 5 років буде використовуватиметься як паперовий, так і електронний варіант.

Законопроектом планується встановити п’ятирічний перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника (в цей період застосовуватиметься як паперова трудова книжка, так і електронна форма уже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність працівника з Державного реєстру).

Як використовуватимуть електронні трудові книжки

Пропонується визначити, що відомості про трудову діяльність до Державного реєстру через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду у вигляді сканованих або оцифрованих копій передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо) вноситимуть працівник і роботодавець з обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Після внесення відомостей про трудову діяльність працівника до Державного реєстру роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки йому на руки під підпис. При цьому роботодавець мусить вносити на вимогу працівника до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.

Автоматичне призначення пенсії: що це таке та як працюватиме

Передбачено запровадити можливість автоматичного призначення пенсії (без особистого звернення особи) зі збереженням права відстрочення виходу на пенсію. Якщо особа перенесла призначення пенсії та продовжила перебування у трудових відносинах, розмір її пенсії підвищуватиметься на 0,5–0,75%.

В рамках автоматичного призначення пенсій також планується можливість визначення за допомогою програмних засобів Державного реєстру найбільш вигідного варіанту для призначення пенсії, включаючи дату такого призначення.

Електронна трудова книжка в Україні: що було раніше

У листопаді минулого року Кабінет міністрів України схвалив проект закону про переведення трудових книжок в цифровий формат і вніс його на розгляд Верховної Ради

У Мінекономіки пояснили, що електронна трудова книжка має захистити від «маніпуляцій» роботодавця.

Джерело: svoboda.fm

Фото з мережі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь