Поліцейські у складі рейдових груп перевіряють виконання посилених карантинних вимог у різних населених пунктах Чернігівської області.
За вказівкою начальника Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимира Нідзельського, на території обслуговування збільшено кількість рейдових груп, які контролюють дотримання карантинних обмежень.
– Відтепер в області дотримання карантину перевірятимуть 68 рейдових груп (раніше було 24). До їх складу, окрім поліцейських, входять представники Держпродспоживслужби, Національної гвардії, муніципальної варти, громадські формування, а також депутати та небайдужі громадяни, – сказав заступник начальника Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Олександр Комлик.
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2021/04/169388442_2004301993069363_811740483096943977_n.jpg)
Першочергове завдання поліції – не покарати правопорушника, а попередити правопорушення. Утім, злісні порушники карантинних обмежень мають нести адміністративну відповідальність.
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2021/04/170304520_2004302049736024_7449448299591548544_n.jpg)
Так, у Ніжині поліцейські спільно з міським головою Олександром Кодолою та начальником Держпродспоживслужби перевірили дотримання карантинних норм у супермаркетах, вокзалі, на зупинках громадського транспорту.
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2021/04/168544393_2004302159736013_969153440206070360_n.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2021/04/169709723_2004302146402681_6840926525135697648_n.jpg)
У Чернігові, зважаючи на посилення карантинних заходів з 5 квітня, правоохоронці відпрацьовують громадські місця, пасажирський транспорт (він має перевозити громадян за наявності у них спецпропусків та лише за кількістю місць для сидіння в салоні), а також суб’єкти господарювання – ринки, торгівельні заклади, перукарні тощо.
Поліція перевіряє їх на дотримання карантинних заходів: режиму носіння масок, соціальної дистанції та заходів дезінфекції.
Адміністрацію торгівельних закладів поліцейські попереджують про необхідність дотримуватися встановлених обмежень, у тому числі максимальної кількості покупців на торгівельну площу закладу, контролювати соціальну дистанцію на касах, необхідність дезинфікувати приміщення тощо.
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2021/04/169819307_2004302199736009_8330622385202957095_n.jpg)
На злісних порушників карантинних обмежень поліцейські складають протоколи за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Санкція статті передбачає штраф від 17000 до 34000 гривень для фізичних осіб і від 34000 до 170000 гривень — для посадовців.
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2021/04/170017687_2004302256402670_3606704493497182198_n.jpg)
На громадян, які не реагують на зауваження поліцейських та відмовляються вдягнути захисну маску в громадських місцях, поліція складає адміністративні постанови про стягнення штрафу в сумі від 170 до 255 гривень.
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2021/04/169497145_2004302283069334_6650216063777423059_n.jpg)
З 2 квітня поліцейські Чернігівщини склали 106 адміністративних матеріалів за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Більшість із них складені на громадян, що нехтують карантинними нормами і категорично відмовляються вдягати захисну маску.
Ще 6 адмінпротоколів поліція склала на керівників підприємств, установ та організацій, які грубо порушили карантинні обмеження.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.