Незважаючи на те, що монтажна піна давно стала популярним будматеріалом, все ж деякі роблять помилки при виборі та експлуатації кошти. Якщо не вникати в тонкощі і правила експлуатації поліуретанового герметика, можна зробити багато помилок, які не дадуть потрібного результату, а все сили і гроші будуть витрачені даремно. Тому сьогодні розповімо головні тонкощі і важливі особливості про те, як використовується монтажна піна взимку, як наноситися засіб, які умови і технологію потрібно витримати.
Особливості застосування монтажної піни в різних температурних режимах
Мабуть, це самий відповідальний момент, від якого залежить якість і міцність герметизуючого шару. Різновидів продукції дуже багато – всесезонні, літні і зимові герметики дозволяють проводити монтажно-ремонтні роботи при різних показниках температури. Балони відрізняються ступенем розширення, властивостями, які будуть визначатися умовами зовнішнього середовища.
Зимові види однокомпонентних герметиків дозволяють працювати при температурі -18 … + 35 градусів Цельсія. Незважаючи на майже ідентичні показники з всесезоннимі матеріалами, в морозну пору найкраще підійде саме зимова монтажна піна. Деякі універсальні герметики можуть розсипатися, тріскатися, втрачати початкові характеристики. При мінусовій температурі піна втягується, а потім розширюється в обсязі. Щоб не допустити зрушення конструкції, наприклад перекіс вікна, слід витримати необхідний час до того, як піна почне зростати.
Негативна температура роботи монтажної піни вимагає дотримання декількох рад:
- при зниженій вологості суміш підвищує в’язкість, зменшується її обсяг, тому в приміщенні повинні бути вимкнені обігрівальні прилади, зволожений повітря;
- температура поверхні повинна бути в межах + 10 … + 30 градусів Цельсія;
- перед роботою балон потрібно зберігати в теплому місці, так як існує ризик втрати експлуатаційних характеристик;
- забороняється нагрівати ємність, але він і не повинен бути холодним;
- поверхню потрібно зволожити без утворення криги або інею.
Піни монтажні в декілька нюансів
Багато хто не дотримуватися простих, але перевірені рекомендації щодо застосування монтажної піни. В результаті порушується герметизирующий шар, руйнується консистенція матеріалу, залипає клапан і відбуваються інші неприємні ситуації. Недосвідчені майстри звинувачують у всьому погана якість товару, насправді вся проблема в тонкощах і особливостях продукту.
Щілини і отвори повинні заповнюватися на ⅓ всього обсягу, так як суміш швидко збільшується в об’ємі. Порушення технології призводить до того, що монтовані конструкції змінюють геометрію отвору. Мінусова температура на вулиці або в приміщенні сприяє розширенню, осередки починають розсипатися. Навіть самий якісний склад монтажної піни вимагає захисту. У застосуванні слід суворо дотримуватися інструкції виробника, рекомендації досвідчених фахівців.
Технічні особливості герметика – це тільки теоретична частина вибору. Використання продукту має індивідуальну специфіку, нехтувати якою не варто. Добре зарекомендувала себе будівельна хімія Belife, представлена в інтернет-магазині www.belife.ua. Будівельні матеріали для різного роду монтажно-ремонтних робіт гарантують довговічний термін служби, бездоганну герметизацію. Працювати з такими продуктами одне задоволення, адже інноваційні технології виробництва покращують властивості, особливості і можливості застосування продукції. Покупці цінують товари не тільки за їх простоту і ефективність в експлуатації, але і за прийнятну ціну.