У білорусі відреагували на новину про те, що монумент Дружби народів у Сеньківці позбавлений статусу пам’ятки історії місцевого значення.
Зокрема, місцеві пропагандисти обурилися тим, що споруда перестане бути під охороною держави. Юлія Ліповська, перший секретар Гомельського обласного комітету білоруського республіканського союзу молоді каже, що «молодь не винна, що політики не можуть домовитися». Слово «Україна» з її вуст так ясне пролунало.
«Буде шкода, що ті, хто стояв у витоків – хочуть не просто стерти історію, а знищити памʼять», – зауважує місцева політикиня.
Інший прибічник політики диктатора Лукашенка Тимофій Глушков, очільник місцевого осередку «білоруського фонду миру» каже, що на монумент не можна посягати.
«…наші українські сусіди оголошують про такий вчинок. Вчинку, який навіть описати неможливо, – це блюзнірство і свавілля. Впевнений, що народ України не підтримує таке рішення політиків своєї країни, які виконують завдання беззаконно західних кураторів».
При цьому, білоруські політики забувають, що Сеньківка активно обстрілюється з боку росії з перших днів повномасштабного вторгнення. Тривалий час сам монумент був замінований росіянами.
До того ж, як зауважує білоруське опозиційне видання «Гомельскі Флагшток», ані в білорусі, ані в рф пам’ятник не мав охоронного статусу.
«Пропагандисти дійшли висновку, що скасування статусу означає швидке знесення пам’ятника українцями. Пам’ятник «Три сестри» не входить до списку історико-культурної спадщини Гомельської області. У Зібранні пам’яток архітектурного і монументального мистецтва Брянської області російської федерації знайти його не вдалося. З цього випливає, що пам’ятка мала охоронний статус лише для України», – зауважують журналісти.
На практиці демонтаж української частини пам’ятника сьогодні неможливий: пам’ятник знаходиться в зоні бойових дій. 30 травня район пам’ятника розбомбили російські війська.
Як відомо, Департамент культури Чернігівської ОДА, Наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 30.06.2023 № 354 монумент визнано таким, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та знято з державного обліку.
«Буде підготовлений наказ Департаменту про виключення Монументу з Переліку пам’яток Чернігівської області та направлений на громаду. Після цього балансоутримувач вирішує, що далі робити. Балансоутримувач – сільська рада Сеньківки», – коментують у Департаменті подальшу перспективу монументу.
16 травня 2022 у Департаменті також надіслали подання до Міністерство культури та інформаційної політики України щодо зняття з обліку пам’ятки історії місцевого значення «Монумент дружби народів», що розташований на околиці села Сеньківка Чернігівського району Чернігівської області.
Час Чернігівський
Фото з мережі
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram