Гарантована демобілізація військових через 36 місяців служби під час війн – така причина відмови голосування «Батьківщини» за закон.
Однією з головних причин, через яку фракція «Батьківщина» Юлії Тимошенко не голосувала за скандальний законопроєкт про мобілізацію стало вилучення владою з документу норми про гарантовану демобілізацію військових через 36 місяців служби під час війни, а також відсутність чітких норм щодо ротацій та відпусток. Про це повідомляє пресслужба партії.
Команда Юлії Тимошенко ультимативно наполягала на збереженні в законопроєкті обіцяної Валерієм Залужним норми, згідно із якою кожен військовослужбовець отримував право на демобілізацію після трьох років служби, а також обов’язкову ротацію через 60 днів перебування на передовій. Але ці вимоги не були враховані владою.
Цей факт загально і вплинув на рішення фракції НЕ голосувати за скандальний варіант закону про мобілізацію. Окрім цього фракція Тимошенко вимагала внести до законопроєкту наступні правки:
– встановити чіткі терміни ротацій та відпусток;
– оплатити кожному, хто підпише контракт із Міноборони, разово 10 000 доларів;
– збільшити вдвічі – до 200 000 гривень – грошове забезпечення кожному військовому , хто воює на передовій – навчати новобранців щонайменше 6 місяців перед відправленням на фронт;
– прибрати з закону всі репресивні позиції, які є неконституційними;
– залишити в спокої студентів, аспірантів, викладачів, вчетилів, вихователів,людей з інвалідністю і тих, хто їми опікується а також батьків багатодітних родин.
– зняти бронь з чиновників та депутатів, правоохоронців і суддів, всі мусять бути рівними перед законом;
– лікувати поранених за держаний кошт в медзакладах будь-якого рівня і права власності;
– вчити дітей загиблих героїв у ВИШах безкоштовно.
Жодну правку до закону про мобілізацію не було враховано і тому фракція Батьківщина його не підтримала в сесійній залі.