Людина не відчуває укусу кліща: чим небезпечні ці комахи

Сонячні дні й тепло сприяють пробудженню кліщів. Вони є переносниками таких загрозливих для людини захворювань, як хвороба Лайма (бореліоз), лихоманка Західного Нілу, вірусний енцефаліт, туляремія та ін. Пік активності цих комах випадає на квітень і в період з вересня по жовтень.

У наш час інфікування населення через укуси кліщів відбувається не лише там, де є природні осередки проживання цих шкідників, але і на території дачних ділянок, міських скверів і парків. Слід знати, що в кровотік при укусі одного кліща можуть потрапити кілька збудників важких хвороб.

Як застерегти себе і своїх близьких від кліщів?

Збираючись на природу, візьміть високе взуття, одяг, який буде добре прикривати і захищати тіло, щільно застібайте воріт, не нехтуйте капюшоном або кепкою, заправте сорочку в штани і накрийте шию хусткою. Відкритих ділянок тіла має залишитися якомога менше.

На сьогоднішній день існує багато репелентів у вигляді мазей, лосьйонів і спреїв, дія яких спрямована на відлякування кліщів.

Не забувайте після проведеного часу на природі уважно оглядати себе і близьких, на наявність кровососів, що причаїлися.

При виявленні кліща на тілі, слід у короткий термін прибрати його, для зменшення можливості інфікування. Кліща не можна відривати, таким чином його головка може залишитися в рані і станеться нагноєння. Місце прикріплення кліща накривають ваткою, змоченою в соняшниковій олії, на півгодини, після цього, акуратно захопивши пінцетом біля краю хоботка кліща, обертальними рухами видаляють зі шкіри. Найкраще негайно звернутися до лікаря-інфекціоніста або хірурга за медичною допомогою, з подальшою експертизою самого кліща на наявність зараження небезпечними збудниками.

Людина не відчуває укусу кліща, оскільки при проникненні в шкіру він виділяє речовину, яке має знеболюючу дію. Якщо такий іксодовий кліщ заражений бореліями, то при укусі вони потрапляють у кров людини і викликають розвиток бореліозу. Після інфікування і до появи перших ознак хвороби проходить близько 7-14 днів.

У місці, де стався укус комахи, утворюється червона пляма, яка з часом збільшується в розмірах до 1-10, а в деяких випадках і 50 см у діаметрі. Пляма підноситься над поверхнею шкіри, має округлу форму з блідим центром, набуваючи форму кільця. Відчувається слабкість, біль в м’язах і суглобах, підвищення температури до високих значень, збільшуються лімфатичні вузли, може бути кашель, нудота і блювота. Перераховані симптоми є ознаками сильної інтоксикації організму. Якщо вчасно не зреагувати і залишитися без належного лікування, збудник пошкоджує нервову систему, суглоби, серце, нирки, печінку. Захворювання переходить в хронічну форму і призводить до інвалідності.

Точно встановити наявність хвороби Лайма (бореліозу) можна лише за допомогою лабораторних методів дослідження, шляхом виявлення самих борелій у біологічних рідинах або тканинах або за наявністю антитіл до них.

Джерело

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь