Ця дата вважається днем визволення від злих духів.
Купріян та Устина: історія та традиції свята

У понеділок, 15 жовтня, православні віруючі в усьому світі вшановують пам’ять двох священномучеників Кипріяна і Іустини, які загинули за віру на початку 4 століття, повідомляє Знай. юа.
В Антіохії в III столітті жив язичницький жрець Кипріян. Використовуючи темні сили, він допомагав тим, хто потребував допомоги. Одного разу прийшов до нього юнак і повідав про нерозділене кохання до християнки Іустини. Кипріян на його прохання послав бісів для спокушання Іустини. Але молитвами і силою віри дівчина розвіяла бісівське наслання.
Традиційно ця дата на Київській Русі вважалася днем очищення від омани і позбавлення від злих духів. У народі вірили, що якщо не прочитати відповідну молитву, на людину могли напасти біси. Причому, як правило, чоловіки молилися Купріяну (Кипріяну), а жінці — Устині (Іустині).
Багато незаміжніх дівчаток, які були просватані до Покрови, з цього дня починали готувати собі придане: ткати тканини з льону для побутових потреб, в’язати, шити одяг, вишивати рушники і святкове плаття.
Іменини цього дня: Андрій, Ганна, Борис, Василь, Георгій, Давид, Іван, Костянтин, Михайло, Петро, Степан, Федір.