Майже місяць заборони на роботу ринків через крантинні обмеження, призвели ось до того, що тисячі тонн овочів у різних куточках країни безповоротно втрачені.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник голови ВАР Денис Марчук. «Всеукраїнська аграрна рада впевнена, що подібної ситуації можна було б уникнути, якби агровиробники були об’єднані у кооперативи, що дозволило б їм формувати досить великі партії продукції для реалізації мережам супермаркетів, як це практикується у всьому світі.
Сьогодні ж малі та середні виробники виявились відрізаними від цього каналу збуту вдже один виробник не зможе забезпечити потребу мережі магазинів у необхідних обсягах продукції, оскільки не вирощує стільки», — написав він.
Потрібно змінювати законодавство. Згідно із нинішнім законом про кооперацію, реалізувати такий підхід неможливо. «Кооператив немає права закуповувати продукцію своїх членів-юридичних осіб. Аби реалізувати продукцію, кооператив має принести покупцю та підписати з ним договори доручення із кожним своїм членом. Звісно, це нереально, торгова мережа ніколи не працюватиме за такою схемою. Оскільки це не лише важко, але також дуже ризиковано», — пояснив Марчук.
За його словами, на цьому тижні Верхована Рада розпочинає чергові пленарні засідання. І було б добре, щоб депутати знайшли час на розгляд у другому читанні законопроєкту про сільськогосподарську кооперацію (№ 0856), норми якого приводять діяльність кооперативу в Україні до міжнародних стандартів.
В результаті його прийняття діяльність кооперативів буде значно спрощена і малі та середні виробники агропродукції отримають можливість продавати свою продукцію кооперативам, формувати великі партії та шукати нові канали її збуту, не будучи залежними лише від продовольчих ринків”, — резюмує Денис Марчук.
Джерело: Agravery.com
Фото з мережі
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram