Що робити з укусами комах?

 

 

 

 

Влітку комарі, мошки, мухи та кліщі невблаганні – біля озера, річки, чи у лісі комахи можуть закусати вас так, що не залишиться живого місця.

Існує безліч різних методів лікування і домашніх засобів, за допомогою яких ви можете спробувати полегшити свербіж.

Лікуємо укуси комарів:
Нашатирний спирт. Щоб зняти почервоніння від укусу комара і свербіж, обробіть шкіру ватним тампоном, змоченим в розбавленому нашатирному спирті (столова ложка спирту на 3 столові ложки води) або в розчині питної соди (чайна ложка соди на склянку води).
Меновазин. Для того щоб зняти свербіж, набряк і роздратування, змастіть хворе місце спиртовою настоянкою меновазину. Це дуже ефективний засіб, нітрохи не гірший розрекламованих дорогих імпортних гелів.


Сода. Додайте до чайної ложки соди невелику кількість води, щоб вийшла густа маса. Зробіть з неї маленьку кульку і прикладіть до хворого місця. Зверху обмотайте мокрою тканиною. Через три години кульку поміняйте.
Сіль. Пухирі від комариних укусів швидко зникнуть, якщо ви натрете їх дрібною харчовою сіллю. Тільки розтирайте шкіру обережно, щоб не допустити пошкодження.

Муха
Укус мух залишає червону пляму і надзвичайно болючий слід. Комаха може переносити захворювання під назвою кроляча лихоманка. Симптоми: виразки на шкірі, лихоманка, головний біль.


Для зниження неприємних проявів, а також ризику інфікування після укусу мухи осінньої жигалки або ґедзя слід провести кілька нескладних заходів невідкладної допомоги:
• Промивання ранки великою кількістю чистої протічної води.
• Обробка розчинами антисептиків: перекис водню, хлоргексидин, зеленка.

Ґедзь
Укус залишає помітну позначку з набряком навколо неї. У місці набряку виникає відчуття вогню. Укус викликає свербіж, запаморочення, не виключено інфікування.


Як допомогти тому, кого вкусив ґедзь?
Щоб уникнути того, що слина ґедзя почне збільшувати ділянку свого впливу, укушене місце необхідно придавити пальцем. Потім прикладіть лід або щось холодне, щоб вгамувати зудять відчуття.
Дуже важливо промити укус водою з використанням мила. Вода повинна бути прохолодною, бо тепла здатна посилити свербіж і відчуття вогню. Мило краще брати без косметичних добавок – дитяче або господарське.
Змастити укус спиртом або перекисом водню. Після цього можна нанести йод або зеленку. Продезінфікувати ранку дуже важливо, щоб не дати розвинутися запаленню та уникнути потрапляння до неї вторинної інфекції.
Укус ґедзя лікується в домашніх умовах. Рідко трапляється так, що потерпілого потрібно госпіталізувати. Втручання медиків необхідно, якщо було нанесено безліч укусів або у людини розвинулися сильні алергічні прояви.
Народні та домашні методи лікування підійдуть для того, щоб прискорити процес одужання. Для цього завжди можна використовувати ті засоби, що є під рукою.
Лікуйте укус комахи наступними способами:
• Пов’язка з розчином соди або борною кислотою допоможе вгамувати свербіж.
• Соком подорожника просочують стерильну серветку і прикладають до ранки.
• Вгамувати біль і усунути набряклість допомагає сік свіжого полину.

Кліщ
Найбільш небезпечними для людини є кліщі, так як вони є переносниками небезпечних захворювань, деякі з яких можуть призвести до незворотних змін та навіть смерті. Ротовий апарат цього паразита влаштований таким способом, що дає можливість глибоко і міцно присмоктатися до шкіри. При цьому завдяки слині кліща, що має анестезуючу властивість, людина не відчуватиме болю і може виявити на своєму тілі кліща лиш за декілька днів. Може вийти, що кліщ вас вкусив і відвалився. Тоді в місці укусу буде червона пляма окружністю в кілька сантиметрів, а в центрі – чорна або червона точка. В такому випадку слід терміново звернутися до лікаря-інфекціоніста.


Що ж робити в домашніх умовах, при укусі кліща, коли немає можливості потрапити в лікарню? Є кілька способів виходу із ситуації:
За допомогою нитки. На підставу тіла кліща накидають петельку і акуратно витягують, розхитуючи з боку в бік.
Пінцет. Тут важливо стежити, щоб не було розриву тільця паразита, і його голова не залишилася в рані.
Шприц. Обрізають кінчик шприца, прикладають його до комахи і поршнем, створюючи вакуум, її повільно витягують.
Олійний розчин. Паразита в рані і довкола щиро змащують олійним розчином, що не пропускає повітря, комаха починає задихатися і сама відпадає.
Існують спеціальні пристосування, для видалення кліщів, є спеціальний затискач, придбати можна в будь-якій аптеці. Місце укусу змастити антисептиком, будь-яким.
В будь-якому разі паразита треба спробувати показати інфекціоністу для швидкого встановлення чи не вкусила вас заражена комаха і чим заражена.
Профілактика укусів:
•    бажано уникати місць скупчення комах;
•    не їжте на вулиці, особливо солодощі, це приваблює комах;
•    у місцях скупчення комах, носіть максимально закритий одяг;
•    використовуйте засоби проти комах: креми, гелі, ароматичні палички;
•    не проявляйте агресію до комах, якщо Ви спробуєте вбити бджолу, швидше за все вона Вас таки вкусить;
•    не користуйтеся солодкими ароматами при виході на вулицю (парфумами, кремами);
якщо Ви схильні до алергії, за два тижні до сезону комах почніть прийом антигістамінних препаратів після консультації лікаря.
У випадку загальної алергічної реакції та анафілактичного шоку:
1) покладіть потерпілого;
2) оцініть стан пацієнта (свідомість, дихання, серцебиття);
3) у випадку раптовної зупинки кровообігу розпочніть реанімаційні заходи;
4) викличте на допомогу та забезпечте транспортування до лікарні;
5) введіть у передньо-бокову область стегна адреналін із ампуло-шприца;
6) підніміть нижні кінцівки потерпілого трохи вище, ніж решта тіла.

Джерело: Баранівська міська рада офіційний сайт

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь