Нирки — дуже важливий орган у нашому організмі, вони забезпечують сталість електролітного балансу, правильну роботу серцево-судинної системи та багато інших процесів. Поява запалення в них може бути небезпечною для життя. Тому дуже важливо вчасно проходити лікування й запобігати загостренню.
Так, наприклад, хронічний пієлонефрит характеризується запаленням чашково-лоханкової системи нирок, що без належного лікування може розповсюджуватися на паренхіматозну частину органу й призводити до серйозних ускладнень. Досить ефективними для лікування хронічного пієлонефриту є рослинні засоби, такі як Уролесан, Канефрон, Тринефрон, Нокамен. Переглянути їх можна за посиланням: https://anc.ua/.
Чому виникає хвороба
Хронічний пієлонефрит є наслідком перенесеного гострого, що був невчасно діагностований або не до кінця вилікуваний.
Головною причиною появи запалення в чашково-лоханковій системі нирок є бактерія Ешерихія колі. Вона провокує гостре запалення, що супроводжується:
- болем у попереку;
- змінами в сечі;
- неприємними відчуттями під час сечовипускання;
- підвищенням температури тіла.
Якщо невчасно було надано допомогу або неправильно підібрано антибактеріальні засоби, захворювання переходить у хронічну стадію. Для неї характерні:
- зміна форми чашково-лоханкової системи та її деформація;
- зміна періодів ремісії та рецидивів.
Доволі часто хронічний пієлонефрит може протікати безсимптомно та виявлятися під час рутинного проведення ультразвукового дослідження чи здачі аналізу сечі.
Методи лікування
Основна мета терапії — запобігання загостренню та якнайшвидша ліквідація рецидивів:
- Боротьба із загостренням — приймання антибіотиків. Здебільшого — Левофлоксацину. Ешерихія наразі найбільш чутлива до цього препарату. Також для усунення рецидиву приймають уроантисептики: Фурамаг, Нітроксолін.
- Профілактика рецидивів. У ролі профілактичного лікування, що призупиняє прогресування хвороби та перешкоджає загостренню, використовують фітопрепарати: Нокамен, Канефрон, Тринефрон, Уролесан, переглянути їх можна за посиланням: https://anc.ua/product/urolesan. Тривалість курсу — від трьох до шести місяців.
Немедикаментозні методи
Дуже важливим є дотримання рекомендацій щодо зміцнення загального стану здоров’я. Це головний профілактичний захід, що мінімізує майбутні загострення. До них належать:
- Уникнення переохолодження.
- Нормалізація харчування.
- Корекція рівня глюкози, холестерину та інших життєво важливих показників.
- Контроль ваги тіла.
- Контроль рівня артеріального тиску.
- Оптимальна фізична активність.
Ці зрозумілі методи допоможуть покращити загальний стан організму та запобігти не тільки загостренню хронічного пієлонефриту, а й розвитку інших хвороб.