За роль без слів і 12 годин зйомок у «Кріпосній» жителям Ічнянщини платили по 300 гривень

 

 

17 та 18 травня у Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка» на Ічнянщині знімали епізоди третього сезону серіалу «Кріпосна». Перед цим шукали вісім акторів для масових сцен: парадного лакея, чоловіка віком до 30 років, зростом за 180 сантиметрів, двох покоївок в садибі Червінських, 30-45 років, садівника, старшого за 45, і заможного міщанина. Однією з вимог була відсутність манікюру. За 12 годин у зйомках епізодів з третьої дня до третьої ночі обіцяли 300 гривень. Так і платили.


Актор Станіслав Боклан та Євгенія Калашник

— Привезли людей з Ічні і Парафіївки. Вели зйомки і вночі. Знімальна група вже від нас виїхала, — розповів 39-річний Тарас Шевченко, заступник директора заповідника з науково-дослідної роботи. — Це був другий заїзд кіношників з початку цього року.

— Я була зайнята два дні з 15.00 до півтретьої години ночі та з 15.00 до 21.00. Гримування зайняло хвилин десять. У житті я ношу розпущене волосся. Мені його зібрали, трішки додали років. Дали сценічне вбрання. Я була при Катерині, головній героїні, — хвалиться 24-річна Євгенія Калашник, спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Парафіївської ОТГ. — Дублів було чимало. Дуже сподобалося. Сказали, що цього року знімати «Кріпосну» вже не приїдуть. Проте., можливо, інші картини будуть. І мене рекомендують для участі в них.

7 і 8 квітня у «Кріпосній» отримала роль 41-річна Наталія Ільченко, завідувачка гуртожитку заповідника, з села Купина Парафіївської ОТГ.

— Мені запропонували роль кріпачки, і я погодилася. Цікаво ж. За півгодини до зйомок привели до гримера. Сказали стерти лак з нігтів. Потім попирскали чимось на руки, і вони стали на вигляд натрудженими, брудними. Потім спеціальним кремом зістарили лице. Одягли, хустками запнули. Роль моя була без слів. Я ходила туди-сюди. Робила все, що мені загадували. Почали об одинадцятій годині, — пригадує Наталія Ільченко.

— З першого дубля все вийшло?

— Багато дублів було. Знімали майже до десятої години вечора. Я пересвідчилася, що акторська робота нелегка. Перерви невеличкі. Тільки встигла з актором Станіславом Бокланом сфотографуватися.

— Вас безплатно годували?

— Пропонували обіди. Я пішла до себе пити чай. Так мені захотілося. Заплатили 300 гривень.

— У цей приїзд запрошували у «Кріпосну»?

 

 — Так. Але я відмовилася. Була у відпустці. І за сімейними обставинами не змогла приїхати.

— Актори жили у гуртожитку заповідника?

— Звісно. У нас є різні номери. С ліжко-місця по 200 гривень і кімнати за тисячу.

— Коли ж вас покажуть по телевізору?

— Сказали, восени.

* * *

З Чернігівщиною «Кріпосна» пов’язана не тільки локацією окремих сцен у Качанівці та Ніжині. Коханку поміщика Червінського (його грає відомий актор Станіслав Боклан) пишногруду Ларису Яхонтову зіграла наша землячка 30-річна Наталія Денисенко з Чернігова. Вона навчалася у 20-й школі. Вивчилася у Києві на акторку і тепер затребувана у кіноіндустрії. Роль «зірки» київського борделю Насті виконала уродженка Прилук 31-річна Катерина Варченко.

Українською правильно кріпачка. Кріпосна — зросійщена назва.

— «Кріпачка» — іменник, і означає людину, яка є закріпаченою і належить певній особі. Прикметник «кріпосна» більш відображає не лише належність, а і стан героїні. Катя довгий час відчуває себе річчю. Саме тому було обрано слово «кріпосна». А в людей спрацювало те, що ми вчили в школі. Кріпачка. Значить, що? А, москалі прокляті, мови не знають, — так пояснила назву Тала Пристаєцька, автор ідеї та креативний продюсер серіалу.

Перший сезон «Кріпосної» у лютому 2019 року показав телеканал «СТБ». За тиждень серіал очолив рейтинги трансляцій усіх телеканалів України в будні. Згодом права на мелодраму придбали Литва, Чорногорія, Сербія, Боснія та Герцеговина, Македонія, Словенія та Хорватія.

Але першим іноземним каналом, який транслював «Кріпосну», став польський суспільний мовник «TVP1». За перший тиждень прокату аудиторія «Кріпосної» зібрала 1,23 мільйона глядачів. І це при тому, що показували тільки ввечері з понеділка по середу.

За другий тиждень кількість прихильників серіалу зросла до 1,79 мільйона. Відтак керівництво «TVP1» вирішило показувати його й у вихідні.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №21 (1828), 27 травня 2021 року. Фото з архіву Євгенії Колесник

Фото ПРЕС-СЛУЖБА ТЕЛЕКАНАЛУ СТБ
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “За роль без слів і 12 годин зйомок у «Кріпосній» жителям Ічнянщини платили по 300 гривень

  1. “Обіцяли 300грн, так і платили”
    2021 год, в Нежине в магазине 300 грн. это как тьху. Так это зрада-зрадная. Может в Ичне цены доМайданутые 2013 года, то это перемога-переможная!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *