В Україні у пологових будинках закінчилася вакцина БЦЖ й новонароджених вже майже місяць не щеплять від туберкульозу. Вакцин немає й в аптеках, МОЗ не здійснило закупівлю, повідомляє 24 канал.
На початку грудня 2020 року влада планувала закупити на всі регіони 119 тисяч доз вакцини БЦЖ. Як повідомила журналістам в.о обов’язків головного лікаря Львівського Пологового будинку № 1 Ольга Каваль, МОЗ припинило постачання доз вакцин проти БЦЖ.
Постачання індійських препаратів в Україні відмовилися сертифікувати через те, що виробник не надав належний пакет документів.
У Дніпропетровщині про відсутність вакцини заявили ще наприкінці січня. Зокрема, регіональний сайт пише, що від початку року із пологових будинків області виписали близько 2 тисяч невакцинованих немовлят. Тоді як прищепити їх мали просто у лікарні, на 3-5 день після народження.
Водночас харківський імунолог Андрій Волянський розповів, що у болгарської вакцини закінчився термін придатності, а нову – уряд так і не закупив.
«Вже місяць у всіх пологових будинках України немає БЦЖ. Минула придатність 500 000 доз болгарської вакцини, купленої ЮНІСЕФ за бюджетні гроші 2017 року. Ні МОЗ, ні ЮНІСЕФ ніяк не коментують те, що відбувається. Вакцина БЦЖ була створена у Франції в 1913 році. У липні 2021 світ відзначить 100 років з моменту введення вакцини новонародженим», – зауважив Волянський.
Чому вакцина від БЦЖ така важлива
– Понад 90 % дітей в Україні мають проходити щорічне щеплення саме цією вакциною.
– Її широко використовують в усьому світі, особливо в країнах з високим тягарем туберкульозу, до яких віднесена і Україна.
– В Україні та багатьох інших країнах, щеплення вакциною БЦЖ є обов’язковим.
– Це єдина протитуберкульозна вакцина у світі. Вона безпечна і недорога, для імунітету достатньо однієї дози.
Джерело: val.ua
Фото ілюстративне
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram