На Чернігівщині знищено витік Остера

 

 

Раніше річка Остер була судноплавною і становила майже 200 км в довжину, але тепер через людську діяльність її витік пересох.
Про це заявила начальник басейнового управління водних ресурсів (БУВР) Наталія Грудницька, повідомляє Укрінформ в п’ятницю, 20 листопада.

“Нещодавно ми були біля витоку річки Остер. Там повністю відсутні ознаки болотистій території, тому що все зорано і засіяно озимими, і десь кілометрів 20 вздовж річки поля підходять впритул до берега – навіть метра відступу немає. Тобто, болото, яке живило річку, відсутнє. Повністю розорана прибережно-захисна смуга. Ділянка території в Бахмацькому районі, що офіційно вважається витоком річки Остер, знищена “, – сказала Грудницька.

Витік знаходиться в безлюдному місці,  спочатку там було торф’яне болото, а тепер – поля. При цьому причина зникнення витоку – не стільки в змінах клімату, а й в непродуманій і безграмотній господарській діяльності людини.

Раніше річку Остер перетворили в частину меліоративної системи, її штучно каналізували і зарегулювали. На всій протяжності русла встановлені 18 гідротехнічних споруд зі шлюзами. Це дозволило людям вважати річку каналом і вести себе відповідно, зокрема, розорювати.

У різних місцях, з метою затримання води, річку перегороджували земляними перемичками. Таких споруд фахівці БУВР виявили чотири, дві з них – повністю глухі. Їх наявність призвело до уповільнення, а потім і до повної зупинки течії. Річка стала замулюватися і заростати.

 

“Люди думали про свої місцеві потреби і не розуміли, що знищують всю екосистему”, – пояснила Грудницька.

Тепер фахівці БУВР всерйоз зайнялися порятунком річки. На її руслі розчищають деревно-чагарникову рослинність, ремонтують шлюзи, одна за одною демонтуються перемички – зараз дві вже прибрані, решта ліквідують до кінця року.

Управління також направило листи в прокуратуру і в робочу групу по оранці заплав, створену при Чернігівській ОДА. Виїхати на місце представники робочої групи планують на наступному тижні. Вони складуть акт і передадуть його в правоохоронні органи.

У 2021 році роботи з порятунку річки продовжаться. Їх результатом має стати відновлення течії Остра на всіх 199 км протяжності русла – від витоку до гирла Десни, резюмувала Грудницька.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

  1. Учора осушили та запахали болото, знищивши річку. Сьогодні заражаємо один одного короновірусом, ходячи без масок. А завтра ваша байдужість та продажність знищить вас та ваших дітей. Ви в себе дома не госпожарі, а кріпаки. Ні голодомор, ні Чорнобиль вас нічому не навчив. Сам Господь від вас відвернувся.

  2. Ви хоча б перечитували перед публікацією. Читати взагалі неможливо стрічку.Стільки помилок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *