Чому одним відключають електроенергію на понад чотири години, а іншим — ні

 

 

 

 

Графіків відключення електроенергії у Чернігові немає, бо знеструмлення відбувається в аварійному, а не плановому порядку. Попереджати людей про це не встигають, адже мають виконати вказівку центральної диспетчерської про зупинку подачі електроенергії за 15 хвилин.

Голова правління “Чернігівобленерго” Михайло Ільницький пояснив, чому деякі будинки у Чернігові відключають від світла на 9-10 годин за добу, а деякі не знеструмлюють взагалі. А також розповів чи можливо це змінити та все ж таки розробити графіки, щоб спростити чернігівцям побут.

Мешканці будинків на вулиці Красносільського в мікрорайоні Масани кажуть, що світло тут вимикають на 10-12 годин за добу.

Андрій Гредасов

Андрій Гредасов. ФОТО: Суспільне Чернігів

“Є 10 будинків на одній лінії, яка, я так розумію, йде через підстанцію Коти. Весь район сяє прекрасно, сяють вивіски на магазинах, сяють аптеки, сяють інформаційні табло, на заправках все горить. Десять будинків віддувається за весь мікрорайон. Люди хочуть справедливості: щоб один будинок вимкнули на дві години, другий будинок вимкнули на дві години, третій на дві години”, — говорить голова ОСББ “Красносільського, 47” Андрій Гредасов.

У будинках автономне електричне опалення, без електрики також немає води, а у квартирах з електричними, а не газовими плитами, під час відключень не можна приготувати їжу, розповідають мешканці.

Жителі будинків на вулиці Жабинського

Жителі будинків на вулиці Жабинського. ФОТО: Суспільне Чернігів

З таким самим питанням до офісу компанії “Чернігівобленерго” прийшли жителі вулиці Жабинського. Люди кажуть, світло в їхніх будинках за номерами 2В, 2Д та 2Е відключають на більш ніж 10 годин, інші ж у мікрорайоні – зі світлом.

“Ми дзвонимо на обленерго, вони кажуть: «Це ж зараз війна». Значить, на Жабинського війна, а на Прогресі нема війни. Люди користуються всім, світло горить навіть у під’їздах. Освітлюються магазини, освітлюються вивіски в аптеках. Ну це несправедливо”, — каже жителька будинку на Жабинського, 2Д Ірина Гусєва.

Ірина Гусєва

Ірина Гусєва. ФОТО: Суспільне Чернігів

Також люди просять скласти графіки відключень й заздалегідь повідомляти, які будинки й коли залишатимуться без світла. Голова правління «Чернігівобленерго» Михайло Ільницький каже: це аварійні відключення, а не планові погодинні, тому скласти графік не можна.

“Ми всі свої відключення, які нас змушують, я наголошую – змушують робити, робимо за вказівкою диспетчера центральної диспетчерської служби НЕК «Укренерго». Він дає вказівку на застосування того чи іншого графіку обмеження”

За словами Михайла Ільницького, графіки аварійних відключень розробляються згідно з наказом Міністерства енергетики й кожного року затверджуються Енергонаглядом та обласною адміністрацією. Існує 10 черг їх застосування. У першу чергу відключень входять споживачі, поряд з якими не розташовані об’єкти важливих галузей.

Михайло Ільницький

Михайло Ільницький. ФОТО: Суспільне Чернігів

“Наприклад, там відсутні такі споживачі, як хлібокомбінати, як великі юридичні споживачі, великі підприємства. Тільки багатоповерховий будинок, жодних галузей чи важливих підприємств там немає. Водоканалів, зокрема, теплокомуненерго. В десяту чергу входять такі споживачі, де на їх території розташовано такі підприємства. І, звичайно, коли вводяться графіки, відключаються ті споживачі, які не призводять до знеструмлення важливих критичних об’єктів”, — зазначає Ільницький.

Чому електроенергію вимикають більш ніж на чотири години, Михайло Ільницький пояснює так:

“Коли нам дає вказівку диспетчер центральної диспетчерської служби НЕК «Укренерго» обмежити одночасно, наприклад, вісім черг, позаяк було минулого тижня, то ми не можемо чергувати. Він дає вказівку зменшити, і ми тримаємо, наприклад, першу, другу, третю, четверту чергу по сім годин, по вісім годин і по дев’ять годин, доки не поступить вказівка увімкнути навантаження, тому що, якщо ми цього не зробимо, почнуться незворотні події для єдиної енергетичної системи”.

Саме тому в обленерго рекомендують перенести основне споживання електроенергії на нічний час.

Вночі ми ніколи нікого не відключаємо, вночі з 23-ї години до восьмої години ранку у всіх є електроенергія”.

Суспільне

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь