Батуринська цитадель: місто, що не скорилося волі петра

Меморіальний комплекс «Цитадель Батуринської фортеці»  – визначна пам’ятка українського національного містобудування, яка має сакральне значення для кожного українця. Це наочне свідчення прийомів оборонного будівництва ХІ — XVIII ст., а також історико-меморіальна пам’ятка національного значення як гетьманська резиденція Д.Многогрішного, І.Самойловича та І.Мазепи, місто, що не скорилося волі Петра І і було по-варварськи знищене разом із жителями.

Резиденція гетьмана Івана Мазепи, відтворена з нуля.

Оборонні вали та зрубні стіни, фрагмент гостроколу, башти та в’їзні брами, рів, що відмежовував цитадель від фортеці та міст знайомлять відвідувача з особливостями оборонного будівництва козацької доби кінця XVII початку XVIII століть та презентують потужність української держави.

Гетьманський будинок, представляє реалії мурованої архітектури другої половини ХVІІ століття, місце, де закладались підвалини народження української держави військово-політичними діячами – Дем’яном Ігнатовичем, Іваном Самойловичем та Іваном Мазепою.

Дворова церква Воскресіння Господнього розкриває духовність старшинсько-аристократичного осередку Гетьманщини та є фактично усипальницею героїв Батуринської оборони 1708 року, останки яких знайшли вічний спокій в її крипті.

До експозиційного комплексу Цитаделі Батуринської фортеці також входять: скарбниця, копії гармат XVIII століття, якорі XVIII-XIX століть, жорна батуринських водяних млинів XVIII-XIX століть та Пам’ятник жертвам Батуринської трагедії 1708 року, що має меморіальне значення та вшановує пам’ять тисяч мешканців міста, які загинули в Батурині 13 (2) листопада 1708 року здобуваючи право української нації на самовизначення.

У комплексі поновили діяльність влітку 2022 року, з того часу, в умовах воєнного стану почали приймати екскурсії, які нікого не залишать байдужими.

У статті використані матеріали Батурин та Туристична компанія “ТамТур”

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь