Не все так просто з тарифами у Ніжині на тепло

«Бабине літо» у Ніжині поки допомагає ніжинцям зекономити на платі за теплопостачання.
17 жовтня, на засіданні виконкому представник «НіжинТеплоМережі» Володимир Школьний вкотре наголосив – підприємство як технічно, так і фінансово готове до початку опалювального періоду.
«Договір з НАК «Нафтогазом» є, проте ціна в ньому змінюватиметься щомісяця. Наразі вона складає 4 272,76 грн за тисячу кубометрів», – зазначив Влодимир Школьний.

Повідомляє сайт НЕЖАТИН

Але за яким тарифом буде платити населення?
В країні зараз, як зазначив представник «НіжинТеплоМереж» – юридичний казус.
“З 1 травня вступив у дію закон про житлово-комунальні послуги, скасовувавши стару назву послуги теплопостачання і 869 постанова про порядок корегування тарифу про теплову енергію була змінена. Тож корегувати той останній тариф, який приймав виконком ми не можемо, адже це тариф на послугу, яка не існує. Складає він 2012,96 грн за тисячу кубометрів
Натомість, є 830 постанова про затвердження правил надання послуг з постачання теплової енергії. Але населенню, щоб укласти індивідуальні договір на нові послуги дали термін до 1 травня 2020 року.
Отже, у нас зараз існують старі договори на ніби-то на вже неіснуючу послугу і є правила по корегуванню розрахунку тарифів на нову послугу. Нові правила будуть розроблені, сподіваємось, до того моменту, коли почнуться формуватись нові платіжки.
Старий тариф діє і змінити його наразі не можемо», – резюмував Володимир Шкльний.

На фоні цього виникають й інші проблеми по тарифу. Якщо «Нафтогаз» змінюватиме ціну на газ щомісяця, то на корегування існуючого тарифу по Ніжину виконкому треба більше місяця, враховуючи юридичні процедури. Знову ж таки: або підприємство матиме збитки через різницю в тарифі (люди продовжуватимуть платити по існуючому тарифу, а «Нафтогаз» збільшив вартість газу). Інша справа, якщо вартість газу зменшується, але знову ж таки, тоді населення буде в програші.

Таким чином, поки Кабмін не сформував нові правила розрахунку, і теплопостачаючі підприємства, і населення опиняються у невигідному становищі. Тільки «Нафтогаз», ймовірно, задоволений таким станом речей.

А що ж до включення опалення в дитсадочках та оселях ніжинців?
Наразі середня добова температура в Ніжині, протягом трьох днів, не складає +8°, що дає привід не починати опалювальний сезон. Натомість, окремо садочки неможливо підключити до опалення, адже котельні запускають подачу тепла повністю в усі будинку того, чи іншого мікрорайону.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *