Яка їжа може вбити пташок взимку?

 

 

 

 

Допомога пташкам у підгодовуванні їх взимку і на початку весни може виявитися шкідливою. Про це розповів біолог Юрій Карпенко.

Він назвав продукти, які варто давати птахам, а які суворо заборонено. «Ті комахоїдні потерпають від неправильного раціону, який їм пропонує людина. Насамперед птахи споживають насіння, але не смажене. Соняшникове насіння, гарбузове насіння повинно бути сирим. Друге – білий хліб. Не можна годувати пташок і чорним хлібом. Тому що для них це ризиковано і навіть смертельно. Можна давати крупу, зокрема подрібнену. Але велика – перлова, ячна – тільки для великих пташок»,- Юрій Карпенко, еколог, біолог.

На території Чернігівщини зимують понад 15 видів пташок які не відлітають у теплі краї. «Це і синиці, і горобці, і повзики, і дятли. Кочувати можуть снігурі, омелюхи. І тут виникає питання, що більшість цих пташок комахоїдна»,- Юрій Карпенко, еколог, біолог.

А оскільки взимку комах добути складно, виникають проблеми з харчуванням. Ця група пташок змінює свій раціон. «Вони їдять насіння, плоди різних рослин. І зрозуміло, людина теж може зробити свій потужний внесок, підгодовуючи пташок»,- Юрій Карпенко, еколог, біолог.

Для підгодівлі корисною для пташок, за словами біолога, може бути і тваринна їжа. «Чисте звичайне несолене сало. Це тваринна добавка для пташок, сало корисне тим, що це енергія»,- Юрій Карпенко, еколог, біолог. Нараз зимуючі птахи вже пережили сильні снігопади, проте настає нова загроза наприкінці зими й на початку весни – це брак корму який пернаті можуть добути в природі. «Критичний варіант для пташок – коли сильний мороз і високий сніговий покрив. Це період, коли сніг закриває всі відкриті ділянки. Це кінець зими, коли насіння, плоди, зерна з’їдені за попередній період. У цей час нашим пернатим друзям потрібна наша допомога»,- Юрій Карпенко, еколог, біолог. Крім підсобних продуктів для харчування, до підгодівлі птахів можна готуватися і заздалегідь, заготовляючи насіння різних дикорослих рослин.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Михайло Пронін

Джерело: cheline.com.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.