Навіки 25 і 29 років… У Ніжині відкрили меморіальні дошки ще двом загиблим Героям

 

 

 

 

Чи є слова, щоб втішити згорьованих людей, які втратили на цій війні найдорожче – своїх близьких?.. Мабуть, немає… Та ми не маємо права забувати. Поки буде жива пам’ять, доти й житимуть Герої: в серцях, в думках…

16 грудня, на будівлі Ніжинського фахового медичного коледжу відкрили ще дві меморіальні дошки… Зовсім молоді хлопці, віддали своє життя за Україну. Одному навіки 25, другому -29 років… Спочивайте з миром, Герої…

І Вадим, і Богдан навчалися в Ніжинському медичному коледжі. Жили, працювали, мріяли, кохали, будували плани…

Вадим Миколенко нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Вадим був прапорщиком служби цивільного захисту, фельдшером-рятувальником пошуково-рятувальної групи пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. 

…23 лютого Вадим заступив на бойове чергування на аеродромі «Ніжин». 24 лютого росія розпочала масований ракетний обстріл по об’єктах інфраструктури м. Ніжин. Вадим свій пост не залишив… Прямим влучанням крилатої ракети типу «Калібр» с 5:30 ранку ворог поцілив у командно-диспетчерський пункт. Життя Героя Вадима Миколенко обірвалося…

Богдан Гришкевич нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Мужній патріот з великим серцем загинув 29 липня у виправній колонії в селищі Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, внаслідок теракту ненависної росії. Разом з Богданом Гришкевичем загинули українські військовополонені, захисники, виведені із заводу «Азовсталь» у Маріуполі… Нема прощення росії. Вибух в Оленівці був російським терористичним актом, так вороги хотіли приховати масові катування та вбивства полонених.

Хлопця добре знали в нашому місті, адже саме в Ніжині він пішов до першого класу ЗОШ №7, а потім переїхав з батьками до Чернігова. Але й після цього Богдан повернувся до нашого затишного міста, адже вступив до Ніжинського медичного училища, де здобув спеціальність фельдшера. Деякий час працював у Ніжинській міській лікарні.

Із 2014 року Богдан був парамедиком на Азові, санітаром відділення збору та евакуації поранених, старшим сержантом окремого загону спеціального призначення Національної гвардії України «Азов». 

Тіло Богдана Гришкевича було передано батькам і кремовано в Києві 13 листопада…

Сьогодні пам’ять Героїв вшанували рідні, педагоги коледжу, колеги по роботі, представники влади…

Схиляємо голови в скорботі…

Спіть спокійно, Герої, вічна вам слава…

Валентина Пильник

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь