Станція «Лосинівка» визнана малодіяльною. Її закриють

 

Протягом останнього півріччя 65 зернових залізничних станцій можуть закрити для вантажних робіт. З можливістю відновлення будуть закриті 41 з них – для їхньої діяльності потрібні заявки на середньодобове завантаження або вивантаження не менше п’яти вагонів на строк від 3 місяців. Потрапила до цього списку і станція «Лосинівка».

Про це інформує UkraineCrisis.

Закриття «Укрзалізницею» станції «Лосинівка» в Чернігівській області призведе до економічних втрат для аграріїв регіону. Аграрні компанії не можуть виконувати податкові навантаження та вимушені скорочувати робітників через економічні втрати, пов’язані з неможливістю відвантажувати зерно на найближчій залізничній станції.

«У 2018 році відбувається закриття станції «Лосинівка» та інших станцій Південної залізниці. Станом на сьогодні ми не отримали від «Укрзалізниці» відповіді щодо того, чому станції закривають. Також «Укрзалізниця» перестала ставити зерновози на нашу станцію. Ми вважаємо це порушенням умов договору про подачу та збирання вагонів, який був підписаний між Фермерським господарством «Агріатік» та «Укрзалізницею», – заявив Андрій Карпенко, заступник голови Фермерського господарства «Агріатік».

В свою чергу Андрій Рязанцев, директор з економіки і фінансів публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця», розповів, що для нормалізації роботи з транспортування зернових – в першу чергу необхідна більша кількість елеваторів. Наразі «Укрзалізниця» зробила пріоритетними маршрутні відправлення – від 54 вагонів від одного відправника з точки А в точку Б. «Щодо конкретної станції «Лосинівка», на сьогодні в Україні ми бачимо малодіяльними близько 205 станцій, з яких перевозять не тільки зернові і не тільки в Чернігівській області», – додав він.

Представник «Укрзалізниці» також пояснив механізм визначення малодіяльних станцій та умови їх закриття. «Малодіяльна станція – це станція, на якій навантаження і вивантаження становлять менше 10% від середнього значення по всім станціям Укрзалізниці. У 2017 році середній показник по станції становив 23 вагони на добу. Відповідно, малодіяльна станція відвантажує менше ніж 2,3 вагони на добу. В такому разі, Укрзалізниця буде продовжувати відправляти вагони за окремо встановленим тарифом. Статус малодіяльної станції переглядають раз на півроку», – зазначив Андрій Рязанцев.

Вадим Шелест, начальник відділу економічного розвитку та торгівлі Ніжинської районної державної адміністрації, зазначив, що наразі поблизу станції «Лосинівка» місцеві сільгоспвиробники планують будівництво зернового елеватора. «Це говорить про те, що є потенціал для того, аби не закривати станцію. До того часу, поки елеватор буде побудовано, необхідно шукати компроміс щодо визначення розміру тарифів на вагони, аби для відправників це було рентабельно», – підкреслив він.

Андрій Рязанцев зазначив, що «Укрзалізниця» звертається до органів місцевого самоврядування, вантажовідправників та вантажоодержувачів з пропозицією компенсації збитків, які підприємство одержує в умовах функціонування даної малодіяльної станції. «Існує методика розрахунку. Якщо ми одержуємо компенсацію – станція працює в статусі малодіяльної до нарощення ефективності. Якщо компенсація не отримується – починається процедура закриття станції. «Укрзалізниця» є акціонерним товариством, тому не може робити збиткові операції», – підсумував він.

Джерело: НіжинПравда ТУТ

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “Станція «Лосинівка» визнана малодіяльною. Її закриють

  1. «Укрзалізниця» є акціонерним товариством, тому не може робити збиткові операції»
    А нічого , що вона на разі є МОНОПОЛІСТОМ !!! Що хочу те і ворочу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *