Емоційна тупість: що це таке, як з цим жити і як виправити

Чому у нас виникають проблеми з емоційним станом.

 

Існують такі поняття як емоційний інтелект і емоційна тупість. Це не образа, але показник того, що у вас можуть бути проблеми в області емоцій. Психологи розкажуть, що це таке і як з цим жити, як це виправити, інформує Ukr.Media.

Що таке емоційна тупість

Насправді, це досить поширена проблема, яка тою чи іншою мірою є у багатьох з нас. Говорячи простою мовою, емоційною незрілістю і відсталістю є невміння людини розуміти власні емоції та почуття, а також почуття та емоції навколишніх.

Такі люди можуть відчувати злість, страх, смуток, тривогу, але не розуміти, що вони це відчувають. Такі люди не знаходять в собі ці емоції та почуття, а також не відчувають їх, коли вони є.

Емоційно усвідомлені або розвинені люди — це ті, хто може розуміти свої почуття і може проводити паралелі між фізичним і емоційним станом. У більшості випадків емоційний інтелект зароджується ще в дитинстві. Якщо дитині забороняти показувати радість і смуток, тримаючи в їжакових рукавицях, то у неї практично стовідсотково буде сильно занижена здатність до прояву почуттів в майбутньому.

Чим загрожує емоційна тупість

Такі люди не усвідомлюють, що з ними відбувається, зате навколишні розуміють це дуже добре, оцінюючи міміку, жести або слова людини. Це означає, що така особа не зможе вчасно зрозуміти, що у неї депресивний стан, смуток або тривога. Подібний стан дуже негативно буде впливати на людину, її настрій і навіть здоров’я, але вона цього не зрозуміє.

Як кажуть, ворога треба знати в обличчя. Якщо ви не знаєте, що з вами відбувається, то ви являєте собою човен без вітрил, машину без керма. Ви можете просто котитися в прірву, але не управляти ситуацією, тому що не будете усвідомлювати, що щось не так.

Як зрозуміти, що людина емоційно тупа

Такі люди в більшості своїй або задоволені або незадоволені. В них немає якогось яскраво-вираженого проміжного стану. Це проявляється і в інших сферах життя.

 

 

Ці люди не мають пристрасті до певної їжі, розваг. Їм все одно, що їсти, вони не знають як і навіщо їм потрібно веселитися. Такі люди часто не мають улюбленого фільму, улюбленої музики. Їм все одно, як проводити час. Емоційно дурна людина не проявляє інтересу до самої себе. Такій людині не хочеться займатися собою, немає потреби стежити за зовнішнім виглядом або настроєм. У таких людей немає широкого спектра потреб — вони бідні у всіх сферах.

Якщо у вас простежуються такі ознаки, причому не одна-дві, а майже все про вас, то ви емоційно тупі. Емоційно тупими можуть бути навіть діти. Наприклад, дитина тупа емоційно, якщо ви берете її на руки, а її все одно, якщо ви даруєте її подарунки, а вона не радіє їм.

Також варто звернути увагу на наступні ознаки, які часто говорять про емоційну тупість:

  • такі люди не вміють жаліти інших;
  • невміння висловлювати співчуття;
  • невміння приймати радість і розділяти горе.

Такі люди часто поводяться як ідеальні солдати, яким віддають накази, а вони їх виконують.

Що робити якщо ви або ваш близький емоційно не розвинені

Не треба ображатися на таку людину

По-перше, це вам не допоможе. По-друге, так ви зробите тільки гірше, адже людина просто не зрозуміє, чому ви образилися або незадоволені нею.

Творчі види діяльності

Якщо вам здається, що світ чорно-білий і ви помітили за собою емоційну тупість, то можна зайнятися творчістю. Це ж допоможе і в спробах «розморозити» близьку людину. Практично будь-які творчі заняття допомагають людям «розморожуватися». Йдеться про музику, малювання, танці.

Спілкування з людьми

Абсолютна більшість емоційно тупих особистостей віддає перевагу усамітненню, або оточуючі з ними просто не можуть спілкуватися, тому уникають. Необхідно як можна більше спілкуватися в живу, а не в соціальних мережах. Цю проблему можна порівняти із надмірною вагою — якщо ви не будете займатися спортом, то вага не піде. Так само і тут — якщо не спілкуватися з людьми та не намагатися їх розуміти, то проблема так і залишиться невирішеною.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *