Ці речі у вашій домівці негативно впливають на стан здоров’я усієї родини

Здоров’я людей може страждати через речі, які знаходяться вдома.

Саме час зробити генеральне прибирання і позбутися від токсичних предметів — ви відразу відчуєте себе набагато краще, інформує Ukr.Media.

Багато побутових предметів можуть бути небезпечними, якщо ними неправильно користуватися. Але це не єдині загрози, наприклад, хімічні сполуки, які знайдені у багатьох предметах.

На думку вчених, токсичних сполук, які виділяють різні предмети і речі у будинку більше, ніж ми думаємо. Здоров’я людей пов’язане не лише з харчуванням і активністю, але і з навколишнім середовищем.

Різні види парфумерії

Дослідники визначили, що у парфумерних композиціях можна знайти безліч небезпечних для здоров’я летких хімічних сполук. До них віднесли:

  • камфору;
  • бензилацетат;
  • бензальдегід;
  • етилацетат;
  • ацетон;
  • ліналоол;
  • метиленлорид і деякі інші.

Їх систематичне вдихання може викликати нудоту і напади запаморочення, подразнення слизових оболонок очей або носоглотки, сонливість і дратівливість, пошкодження шкіри і легеневої тканини, головний біль, деякі проблеми з нирками. Використовувати парфуми або туалетну воду треба дуже обережно, у провітрюваному приміщенні і в обмеженому обсязі.

Наповнювачі матраців

Вони можуть утримувати високий рівень потенційно небезпечної для здоров’я сполуки — ПБДЕ (або полібромовані дифенілові ефіри). Ці леткі сполуки можуть потрапляти до організму через респіраторний тракт, спричиняти пошкодження мозкової тканини і репродуктивних органів, провокувати розлади у роботі щитоподібної залози.

Це особливо важливо знати, тому що близько 1/3 усього часу люди проводять у ліжку. Тож перед покупкою матраца поцікавтеся, з яких матеріалів він зроблений.

Засоби для очищення приміщень

Такі засоби можуть бути леткими, з сильним ароматом. Вони містять речовини з хлором, фталати, ПАРи та інші компоненти, які можуть потрапляти на шкіру або у респіраторний тракт. Можна замінити їх на більш безпечні натуральні альтернативи.

Освіжувачі повітря

Вони допомагають створити у будинку приємні аромати, маскуючи погані запахи. Однак дослідники визначили, що непомірне застосування цих засобів у непровітрюваних або закритих приміщеннях може призводити до виділення токсичних концентрацій хімікатів.

Застосування освіжувачів повітря у будинку не має викликати у вас нездужання. Також потрібно забезпечити вентиляцію приміщення, щоб видалити з повітря токсичні хімічні речовини, особливо етилен-гліколеві ефіри і парадихлорбензол, що циркулюють у повітрі і негативно впливають на здоров’я.

Пластикові контейнери для харчових продуктів

Деякі пластикові контейнери виготовлені не з безпечних хімічних речовин, наприклад, фталатів. Ці сполуки, потрапляючи у тіло, можуть впливати на ендокринну систему організму, викликаючи несприятливий вплив на поділ клітин, репродуктивні і неврологічні функції людей.

З часом пластик руйнується, він може провокувати виділення цих небезпечних хімічних речовин у приготовану їжу. За можливості переходьте на скляну тару.

Пластикові пляшки для напоїв

Вони не лише шкодять навколишньому середовищу, але і можуть виділяти токсичні хімічні сполуки у ваші напої. Більшість пляшок сьогодні не містять BPA (бісфенолу-А), це великий плюс.

Але це не єдиний шкідливий хімікат, тому безпечніше і екологічніше використовувати скляну тару.

Косметика

Середньостатистична жінка використовує від шести до 12 косметичних засобів на день. Деякі засоби містять небезпечні хімічні сполуки.

Намагайтеся купувати косметику, що не містить штучних ароматів, з мінеральною основою або виготовлену з натуральних олій.

Антиперспіранти

Один з інгредієнтів їх складу — алюміній. Сьогодні активно обговорюється те, чи не провокує він розвиток пухлин у молочній залозі, включаючи рак. Хоча дані досліджень непереконливі, у багатьох країнах вимагається наявність попереджувальної етикетки на всіх антиперспірантах.

Кондиціонери для білизни

Ці склади працюють, покриваючи випраний одяг тонким шаром потенційно токсичних хімікатів, наприклад, солями четвертинного амонію. Випаровування цих речовин, що відбуваються у міру носіння одягу, можуть спровокувати розлади дихання, головний біль, а їх постійний контакт зі шкірою може викликати алергію.

Антипригарний посуд

Він заощаджує час під час миття і приготування їжі, але коштує така зручність дуже дорого. Під час нагрівання до високих температур з політетрафторетилену, який і утворює тефлонове покриття, виділяється дуже токсичний газ.

Ця сполука провокує розлади статевих функцій та порушення обмінних процесів, пошкоджує органи дихання. Тому краще надавати перевагу посуду з нержавіючої сталі або заліза, чавуну (але не алюмінію).

Предмети для догляду за дитиною

Дивно, що антипірени, що використовуються у деяких предметах для догляду за дитиною, наприклад, стільчиках для годування, дитячих ліжечках та візках, можуть виділяти токсичні хімічні речовини. Летючі речовини з антипіренів включають бром і хлор, які пов’язані з багатьма сексуальними і неврологічними розладами.

Фіранки для душу

Іноді для пом’якшення пластику у фіранках для душу використовуються фталати. Фталати можуть впливати на розвиток дітей, блокуючи функції мозку, погіршуючи навчання і пам’ять.

Спреї від комах

Дослідники пов’язують інсектициди з неврологічним пошкодженням у дітей. Там, де це можливо, можна боротися з проблемою комах всередині приміщень, прибираючи крихти і закриваючи продукти у контейнери.

Консерви

Бісфенол А (BPA), який міститься у більшості контейнерів для консервів, — хімічна речовина, що руйнує гормони. Вона може стати причиною чоловічого безпліддя, хвороб серця і діабету. Хоча деякі виробники поступово відмовляються від використання бісфенолу, не відомо, чи безпечні його замінники. Якщо можливо, вибирайте свіжі або заморожені продукти.

Хімчистка одягу

Часто під час неї використовують хімікат перхлоретилен (відомий як PCE). Він класифікується як ймовірний канцероген і пов’язаний з пошкодженням печінки, нирок і центральної нервової системи. Багато країн поступово відмовляються від PCE, але він досі ще широко використовується у нашій країні.

ТБ та ігрові приставки

Фталати виявляються у шнурах живлення пристроїв і кабелях контролерів ігрових приставок, а антипірени (BFR), які пов’язані з порушенням розвитку мозку, можна знайти на платах і у корпусах техніки.

Настільні комп’ютери і ноутбуки

Наявність таких самих токсичних речовин можна виявити у ноутбуках відомих брендів, але багато людей також стурбовані потенційно небезпечним електромагнітним полем (ЕМП), що створюється екраном і системним блоком, яке може серйозно нашкодити здоров’ю.

Переконливих наукових доказів, що зв’язують ноутбуки та настільні комп’ютери з захворюваннями, немає. Але це — ще один аргумент на користь діджитал детоксу.

Стільникові телефони

Радіочастотний вплив пов’язаний з раком, імунною дисфункцією, неврологічними захворюваннями і репродуктивними розладами. Хоча ВООЗ виявила, що немає ніяких переконливих наукових доказів, що пов’язують смартфони з цими захворюваннями, але телефон досі ще містить свинець, ртуть, мишак і кадмій, які у великих дозах потенційно небезпечні. Тому старі апарати краще не зберігати, а утилізувати за всіма правилами.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *