У Прилуках серйозно подорожчає централізоване опалення: для населення – на майже 45%, для бюджетних установ – на майже 145%

У Прилуках для населення тарифи на послуги з постачання теплової енергії для опалення зростуть на 42% при застосуванні тарифів без урахування виплат на утримання і ремонт ЦТП, із урахуванням – на 44,9%. Для бюджетних установ – на 144,3% та 137%, для інших споживачів – на 152,4% та на 155,3% відповідно.

Інформує газета Град Прилуки, де наводить дві порівняльні таблиці діючих і планових тарифів на послуги тепловостачання КП “Прилукитепловодопостачання” за розрахунками на жовтень 2021 – вересень 2022 для “централізованих” користувачів та по системах автономного опалення (мінікотельнях).

Головною причиною підняття вартості тарифів на опалення начальник КП “Прилукитепловодопостачання” Андрій Гавриш називає суттєве (подекуди до 150%)здорожчання вартості енергоносіїв, що формують відповідний тариф більш ніж на 90%.

Повідомляють КП ТК “Прилуки”

Так, по-перше – здорожчала вартість газу.

“Коли ми розраховували тариф ми брали серпневу ціну на газ, яка складала на той час 14, 250 грн без ПДВ, але ми бачимо пока ми проходили процедуру оприлюднення ціна на газ змінилася вдвічі. Останню ціну, яку нам прислала компанія, яка з якою ми подписали договір на постачання, а саме НафтоГазТрейдінг, яка прислала нам ціну 24, 933 гривні, це з ПДВ ціна за постачання природнього газу, сюди не включено траспортування” – розповів Андрій Гавриш.

До того ж, за новими умовами із новим постачальником, за отримане блакитне паливо теплогенеруюче підприємсто (КП “Прилукитепловодопостачання” не виключення) має платити наперед.

“НафтоГазТрейдінг вимагає передоплати за природній газ, тому це таке питання, яке має вирішуватися на рівні держави. Потрібно так: так як ми надаємо послугу, а потім отримуємо від населення ці кошти і зможем розрахуватись із НафтоГазТрейдінг. Тому на рівні держави цей механізм має бути зроблений так, що ми повинні платити НафтоГазТрейдінг тільки після того, як ми надали послугу і населення з нами розрахувалось за цю послугу, а ми в свою чергу розрахуємось із НафтоГазТрейдінг” – додав Андрій Гавриш.

По-друге – підскочила вгору вартість транспортування газу: із 620 грн/м куб до 1, 620 грн/м куб.

“Транспортування газу за тисячу кубів ціна збільшилася на 138 відсотків і розподіл природнього газа виріс на 158 відсотків” – сказав він.

По третє – подорожчала електроенергія.

“На серпень місяць ціна була із розподілом складала 3,46 коп за 1 кв\год, а за серпень ми отримали нову ціну –  Енера нам прислала за 1 кв/год вона склала 4,44 коп” – розповів Андрій Гавриш.

На додачу за спожиті послуги у минулих опалювальних сезонах населення заборгувало КП “Прилукитепловодопостачання” майже 34, 5 млн гривень.

Фото: ілюстративне

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “У Прилуках серйозно подорожчає централізоване опалення: для населення – на майже 45%, для бюджетних установ – на майже 145%

  1. Гоу хоум на Мудаун. Скакать. Греться. Кто не скачет тот Рогуль. Рогуляку на гилляку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *