Ботулізм на Чернігівщині

 

 

 

 

За останній тиждень в області зафіксували 2 нових випадки ботулізму, повідомляють у ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України». Перший випадок – хворий 32-річний чоловік (м. Чернігів), якого госпіталізували 20 жовтня, другий –  38-річна жінка (смт Городня), яка звернулась за допомогою за місцем проживання 19 жовтня. Наразі обидва хворі перебувають у реанімаційному відділенні міської лікарні №2.

По першому випадку відомо, що напередодні потерпілий разом з дружиною вдома споживали рибу – в’яленого ляща з ікрою, яку придбали в магазині, після чого з’явились симптоми слабкості, запаморочення, потемніння в очах, чоловік  звернувся до швидкої допомоги, повідомляє Держпродспоживслужба в Чернігівській області.

Згідно з вимогами чинного законодавства, одразу після повідомлення Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області був виданий наказ на проведення позапланової перевірки магазину, де потерпілий придбав рибу. Наразі в торговій точці вилучено весь товарний запас риби – майже 7 кг. Складений і вручений акт, згідно з яким підприємець зобов’язався утилізувати рибу.

За результатами перевірки державними інспекторами складено припис щодо виявлених порушень та їх усунення. Також складено протокол про порушення ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», який передбачає штраф.

Розгляд даної справи головним державним інспектором призначений на 30 жовтня 2018.

Щодо другого випадку, відомо, що потерпіла теж отруїлася в’яленим лящем, якого придбала у місцевому магазині. По даному випадку триває розслідування справи та проводиться робота щодо встановлення походження риби. Про його результати ми повідомимо найближчим часом.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.