Всі наші хвороби написані у нас на обличчі

 

 

 

 

Давно відомо, що станом деяких органів почуттів, наприклад, око або язик, фахівець може зрозуміти, які проблеми з внутрішніми органами є у пацієнта,

Давно відомо, що станом деяких органів почуттів, наприклад, око або язик, фахівець може зрозуміти, які проблеми з внутрішніми органами є у пацієнта, передає Ukr.Media. .На підставі такого методу визначення хвороби створювалася теорія акупунктури, голковколювання, точкового масажу.

У тибетській медицині зв’язок внутрішніх органів і їх «виведення» на певні частини обличчя для наочності ілюструється таким зрозумілим для всіх порівнянням, як співвідношення квітки і коріння, де квітки (тобто те, що можна побачити) – це частини голови (особи), а те, що приховано від очей, – внутрішні органи.

Очі – це «квітка» печінки і жовчного міхура;

ніс – «квітка» легенів і товстого кишечника;

губи і ротова порожнина в цілому – «квітка» підшлункової залози та селезінки;

язик – «квітка» серця і тонкого кишечника;

вуха – «квітка» нирок і сечового міхура.

Очі– «квітка» печінки, тому захворювання очей у першу чергу сигналізують про дисбаланс фільтруючої системи організму. Крім того, тибетські лікарі вважали, що набряки під очима – «дзвіночок» про неполадки в роботі легких, серця і нирок. Зокрема, мішки під очима вранці пов’язані з порушеннями функції нирок, набряки верхніх повік – з проблемами з легкими, а припухлість і верхніх і нижніх повік – вказівка на проблеми в емоційній сфері.

Для очей і пов’язаних з ними внутрішніми органами шкідлива висока температура (особливо в період загострення хвороби), надмірне споживання м’яса, алкоголю, цибулі і часнику. А ось прохолода корисна.

Нісу тибетській медицині вважається головними воротами в організм і одночасно «квіткою» легких. Тому дуже важливо своєчасно усувати нежить і проблеми зі слизової. І навпаки: наприклад, запалення слизової носа і гнійнички можуть вказувати на хронічні захворювання легенів.

Сухість слизової носа може призвести до порушень нюху. Кровотечі з носа можуть бути пов’язані з надлишком в організмі зашлакованою, «старої» крові, а також є наслідками неправильного харчування і частого вживання жирної і смаженої їжі.

Алергічний нежить і поліпи, як не дивно, можуть з’явитися при зловживанні холодною їжею, а також коли основу раціону складають сирі овочі і прісні страви.

Ось декілька корисних порад з традиційної тибетської медицини. Для лікування і профілактики захворювань легень застосовується масаж крил носа, а для профілактики захворювань серця – масаж кінчика носа.

При закладеності носа або запаленні слизових тибетські лікарі радять промивати ніс водою, в яку додана сіль (кухонна або морська) і куркума з розрахунку 1 ч. л. солі і 1/3 ч. л. куркуми на склянку води. Суміш закапують у ніздрі і чекають, коли рідина по носоглотці потрапить в рот, після чого випльовують.

При сухості і запаленнях слизової носа добре допомагає змащування її кунжутним маслом.

При частих кровотечах з носа рекомендується частіше включати в раціон смородину, аґрус, арахіс, сою.

До речі, китайці вважали ніс показником багатства і матеріального благополуччя: оптимальні варіант – коли ніс досить великий, округлий, пропорційний, без видатної «спинки» і «хижих» крил.

Губи– «квітка» селезінки, тому тріщинки і блідість губ говорять саме про можливі проблеми з цим органом. При цьому верхня губа додатково ще пов’язана з шлунком.

Дуже важливо стежити за тим, щоб губи були м’якими і пружними, без сухих ділянок, «заїду» в куточках рота і корочок. І по тибетській приймете вологі губи притягують багатство.

Язик– «квітка» серця. Рекомендується періодично самостійно оглядати свою мову, щоб діагностувати можливі проблеми з серцем на ранніх стадіях.

Мова здорової людини має колір від темно-рожевого до м’яко-червоного, по структурі м’який, вологий, рухливий. Яскраво-червоний колір і сухість мови – перші сигнали про початок хвороби. У людей з хронічними захворюваннями серця мова постійно має яскраво-червоний колір, як би лаковану поверхню і загострений кінчик. При проблемах з травною системою на мові з’являється жовтий наліт і гіркий присмак у роті, а при захворюваннях лімфатичної та ендокринної систем на мові з’являється сірий наліт і погіршується робота смакових рецепторів (спотворюється або зовсім не відчувається смак їжі).

Зуби– показники стану кісткової системи. Руйнування зубів або, наприклад, неправильний прикус, «зайві» зуби, видатні з основного ряду або навіть утворюють другий ряд, сигналізують про проблеми кісткової системи в цілому.

Жовті зуби– ознака порушень в роботі печінки і жовчного міхура; темно-жовті зуби з червоним відтінком – один з показників гіперфункції надниркових залоз; коричневий колір зубів свідчить про сильному ослабленні імунітету.

Вуха– «квітка» нирок (тибетські лікарі вважають, що бобовидная форма вух і нирок підтверджує це). Праве вухо пов’язано з правою ниркою, ліве – з лівої.

На вухах найбільше точок-висновків на внутрішні органи, тому грамотний масаж вушних раковин – один з кращих способів лікування та профілактики багатьох захворювань. Але і без консультації фахівця можна виконувати нескладну програму масажу: одночасно взятися за праве і ліве вухо, намагаючись, щоб пальці закривали якомога більшу поверхню вушної раковини. Спочатку потягніть вуха вгору, потім вниз, а потім розітріть вуха долонями до почервоніння і поколювання.

Наостанок хочеться сказати,що всі органи і всі системи організму взаємопов’язані, тому хвороба або навіть простий дискомфорт на одній ділянці зміщує баланс і порушує рівновагу, сприяючи поширенню хвороби. І, на жаль, саме тому лікування симптомів, а не першопричини захворювання призводить до переходу хвороби в хронічну форму. Будьте більш уважні до себе, прислухайтеся до свого організму і не бійтеся відстоювати своє право на здоров’я. Зрештою, здоров’я одне, і його збереження залежить тільки від вас.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.