Білорус та грузин отримали майже вісім років тюрми: у ніжинця відняли 20 тисяч доларів

 

 

 

 

18 січня Прилуцький міськрайонний суд оголосив вирок 48-річному Вадиму Кіркіжу, громадянину Білорусі та 47-річному Олександру Гвінцадзе з Одещини, чоловік працював головним інженером у колективному підприємстві Любашівське «Сільгоспенерго», засновниками якого є він та його батько. Олександр вже має погашену судимість.

За грабіж суд дав кожному по вісім років і шість місяців тюрми. Обох взяли під варту у залі суду. Також Кіркіжу присудили спеціальну конфіскацію — у власність держави має перейти 442 тисячі гривень, котрі у нього вилучили.

І Вадим, і Олександр твердять, що між собою не були раніше знайомі і нападу не планували. Проте слідство їм не повірило, У вироку сказано: «У невстановленому в ході судового розгляду часі та місці Кіркіж та Гвінцадзе, керуючись корисливим мотивом, з метою протиправного збагачення вступили у змову на вчинення відкритого викрадення майна».

8 грудня 2018 року, близько 11.00, щоб обміняти гривні на долари, Кіркіж за попередньої домовленості у Ніжині зустрівся з жителем міста 51-річним Олександром Донцем у його автомобілі «Нісан Кашкай». Донець дав Кіркіжу 20 тисяч доларів, натомість той йому гривні. Їх мало бути 10 тисяч (так домовлялися). Та коли Донець перерахував, там не вистачало двохсотки. В цей час Кіркіж вискочив з машини і побіг до автомобіля, де вже чекав на нього Гвінцадзе, двигун авто був увімкнений. Кіркіж ускочив в авто зі словами: «Саня, гони». Рвонули з місця. Донець кинувся за ними, стріляючи з травматичного пістолета. Намагався наздогнати втікачів і син Донця, який був неподалік для підстраховки батька, спостерігав за обміном валюти. Така версія слідства.

У обвинувачених своя правда. За словами Гвінцадзе, він був у справах у Ніжині, заходив до храму, зуртрічався з настоятелем. Після чого йому подзвонив роботодавець і попросив забрати гроші у визначеному місці. Він стояв чекав і задрімав. Раптом почув постріл. І побачив, як назаднє сидіння машини заскочив невідомий чоловік з криками: «Вбивають, грабують». Одночасно до машини підбіг невідомий чоловік, вистрілив у лобове скло «Фольксвагена Таурег», потім у бокове зі сторони водія. Він злякався, увімкнув двигун і поїхав.

Мчав до Кіптів, бо знав, що там є поліцейський пост. Коли на трасі побачив, що його наздоганяє поліцейське авто з увімкненою сиреною, зупинився. Незнайомець вискочив з машини і кинувся у поле. Поліцейські погналися за ним.

Кіркіж пояснив, що нелегально займався обміном валюти на території України. На заплановану зустріч приїхав до Ніжина. Мав при собі 30 тисяч доларів та 480 тисяч гривень, які мав намір обміняти. Коли ж сів у авто до Донця, той одразу заблокував двері. Білорус на суді заявив, що Донець, маючи корупційні зв’язки з правоохоронними органами, інсценував пограбування та безпідставно звинуватив його у злочині. Аргументував це тим, що Донець, прибувши на місце затримання, безперешкодно оглядав речі та давав вказівки працівникам поліції.

Донець же сказав, що з викрадених 20 тисяч доларів йому належить лише три, 17 тисяч позичені.

Під час обшуку у Кіркіжа було.знайдено 30 тисяч 206 доларів та 442 тисячі гривень. А у авто були дві дерев’яні бити з написами «Саша всегда прав» та «Грузин всегда прав».

Суд прийшов до висновку, що грабіж був організований. Розмови Кіркіжа у камері Ніжинського ізолятора тимчасового тримання прослуховувалися. Він проговорився: «Попал на ровном месте. Все уже сделали, уже из города выехали. Надо было выйти из машины и пойти пешком».

Міняла Донець заявив про відшкодування 200 тисяч гривень моральної шкоди. Проте суд йому відмовив. І вказав, що у його занятті неофіційною діяльністю з обміну грошей вбачається систематичне порушення правил про валютні операції стаття 162 Кодексу про адмінправопорушення. Тобто, одним з головних факторів, що сприяли вчинення злочину, була саме незаконна діяльність потерпілого. Однак суд постановив повернути Донцю 20 тисяч доларів.

У засуджених є право на апеляцію.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №4 (1811), 28 січня 2021 року

Фото з мережі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.