На Ніжинщині вигідно вирощувати не полуниці, а малину, – фермер

 

 

 

 

ФГ «Ніжин Агроінвест» 4 роки вирощувало полуниці, але врожай достигав набагато пізніше, та був суттємо меншим, ніж на півдні. При тому, що витрати були однакові. Зараз господарство увійшло до складу кооперативу, що вирощує та заморожує малину і почувається набагато краще.

Про це повідомляє Че Line.

Андрій Білий, голова фермерського господарства «Ніжин Агроінвест» розповів, що підприємство займалося чотири роки, але не побачило якогось результату.

«Дуже багато праці, – розповів він. – До того ж, кліматично ми розташовуємося північніше, і коли починається період збирання полуниць у нас, ціна вже знижується до мінімуму. Бо в південних регіонах сезон починається раніше. І, звісно, що найкраща ціна для фермера – на ранню ягоду. А ми зі своїм товаром заходимо у фазу пізньої продукції, коли ціна вже низька і попит малий, бо всі вже наїлися полуниці з півдня.

По-друге, в південних регіонах із гектара можна збирати 25-30 тонн ягід із гектара, а на наших чорноземах – до 15 тонн. Тобто удвічі менше. Це за тією самої собівартості виробництва. Бо затратна частина на вирощування, що в них, що в нас, є однаковою. Тільки виробництво продукту в нашій місцевості удвічі менше».

На думку Андрія Білого, на Чернігівщині нині вигідно вирощувати малину. Але об’єднуватися у кооперативи.

«У нашому кооперативі навчаємо людей, як вирощувати культури, як уникнути помилок, яких припустилися ми свого часу, – розповів фермер. – Акцент робимо саме на малину, бо маємо попит на неї, є контракти на постачання. Як риба у воді в цій сфері почуваємося. Ми знаємо, що робити, аби з прибутком були всі – фермери та переробники. На наш погляд, партнерство – це коли всі заробляють».

agrotimes.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь