Витік аміаку у Чернігові: ДСНС остаточно роз’яснило, що трапилось

 

 

 

 

23 березня близько 7 вечора російськимй снаряд поцілив у машинну залу одного із підприємства харчової промисловості Чернігова . Як результат – пошкоджено магістральний аміакопровід, уламок зачепив одну з ємностнй.

Через годину рятувальникам вдалося обстежити ємність та запірну арматуру. Концентрація випарів аміаку в межах допустимої норми. Жертв та постраждалих (попередньо) немає, пише Чернігівська обласна військова адміністрація.

Як виявилось, дійсно, російський снаряд потрапив у машинну залу аміачного цеху одного з підприємств харчової промисловості. Далі сталася розгерметизація аміакопроводу та технічної ємності з витоком аміаку.

На місці працювали чернігівські рятувальники. Вони припинили виток аміаку.

«Концентрація випарів аміаку у повітрі — у межах допустимої норми. Жертв та постраждалих немає», інформує ДСНС у Чернігівській області.

Крім того, за останню добу в області зареєстровано 24 пожежі, з них 11 — через обстріли російською армією населених пунктів (3 — промислові об’єкти, 5 — житловий сектор, 1 — транспорт, 2 — господарські будівлі).

Увага! Ще раз нагадуємо правила поведінки в умовах викиду (виливу) аміаку:

Аміак – легший за повітря, тому швидко піднімається вгору. Це безбарвний газ з різким запахом, схожим на запах нашатирного спирту.

Як діяти?

  • виходити із зараженого району необхідно перпендикулярно до напрямку вітру;
  • якщо немає можливості вийти з району зараження, необхідно укритися в укриттях, підвалах, нижніх поверхах. У помешканні чи укритті слід загерметизувати вікна, двері, вентиляцію (бажано тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту чи води);
  • в квартирі (будинку) бажано пройти до ванної кімнати та включити душ на мілке розпилення (вода поглинає аміак із повітря), вентиляцію не вмикати (витягує чисте повітря та затягує забруднене);
  • якщо відчуваєте запах аміаку — дихати через зволожену марлеву пов’язку (бажано змочити 5% розчином оцтової або лимонної кислоти).
  • Час Чернігівський
  • Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на   наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.