Виробник “Чернігівського” розширює виробництво в рф

 

 

 

 

Спільні підприємства західноєвропейських і турецьких корпорацій не йдуть з рф. Зокрема – пивний холдинг AB InBev Efes, яким володіють бельгійська Anheuser-Busch InBev і турецька Anadolu Efes.

AB InBev Efes була створена в березні 2018 року після злиття бельгійської Anheuser-Busch InBev і турецької Anadolu Efes в Україні та росії. Об’єднання відбулося в рівних частках. Рада директорів компанії складається з представників обох компаній у рівному співвідношенні.

Мережа об’єднаної компанії включає 11 пивзаводів і три солодові комплекси в росії, а також три пивзаводи в Україні. В українських підрозділах броварень, розташованих у Миколаєві, Чернігові та Харкові, працюють 1 800 людей.

Портфель брендів представлений глобальними торговими марками Bud, Corona Extra та Stella Artois, міжнародними Hoegaarden, Leffe, Beck’s, Lowenbrau, Franziskaner, Spaten, Staropramen, Taller, локальними “Чернігівське”, “Рогань”, “Янтар” та “Жигулівське”. Також InBev Efes виробляє сидр та квас.

За даними Anadolu Efes, спільна турецько-бельгійська компанія посідає перше місце за часткою ринку в росії (30%) і друге – в Україні (28%). У доходах концерну, який продає пиво, солод і безалкогольні напої в Європі, Центральній Азії та на Близькому Сході, частка українського підрозділу становить 5%.

Anadolu Efes, як і решта турецьких корпорацій, нейтрально говорять про події в Україні.

Я глибоко засмучений усім, що відбувається в Україні. Сподіваюся, що якомога швидше буде знайдена спільна основа для діалогу і відновлення порядку та миру“, – заявив генеральний директор Anadolu Efes Джана Чаки.

За його словами, компанія є основним джерелом роботи для тисяч росіян та українців і джерелом доходу для тисяч клієнтів та фермерів у цих країнах.

Бельгійські партнери теж підбирають слова, щоб не засмутити російських клієнтів, і уникають слова “війна”. В одному з останніх звітів велику війну в Україні AB InBev називає “конфліктом між росією та Україною“.

В одній з перших заяв бельгійський концерн наголосив, що платитиме зарплати і допомагатиме співробітниками InBev Efes у Росії та Україні. Разом з тим, AB InBev оголосила про бажання залишити російський ринок. Зокрема, бельгійська корпорація відмовилася від усіх фінансових вигод з російського підрозділу.

Також AB InBev звернулася з вимогою до турецьких партнерів про зупинення ліцензії на виробництво та продаж бренду BUD у Росії. У квітні бельгійці остаточно заявили, що продають свою частку в російському підрозділі. Це підтвердила і турецька сторона.

Навесні представники обох компаній наголошували, що обговорення продажу частки бельгійців “перебуває на дуже ранній стадії“.

Однак перед цим сталася ще одна непомічена непересічна подія. У той час, коли багато західних компаній закривали в росії свої магазини і фабрики, спільна турецько-бельгійська компанія розширювала там свою діяльність.

У серпні на сімох російських заводах почалося виробництво продукції під брендами Spaten, Franziskaner, Leffe Blonde та Brune, які належать бельгійцям. Тепер напої під цими всесвітньовідомими брендами розливають на заводах компанії в Ульяновську, Калузі, Омську, Волзькому, Саранську, Клині та Іванові.

Заяви корпорації про продаж бізнесу в рф залишаються заявами.

Економічна правда

Фото ілюстрове

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь