З жовтня субсидії виплачуватиме Пенсійний фонд: що зміниться

 

 

 

 

З 1 жовтня виплатою субсидій та пільг займатимуться органи Пенсійного фонду.

Як пояснила директорка Департаменту соціального захисту населення ОДА Валентина Лугова, на Чернігівську область необхідні для пільг та субсидій 53 мільйони 261 тисяча гривень вже перераховані Пенсійним фондом на особові рахунки отримувачів та на поштові відділення (для тих, хто отримує субсидію через “Укрпошту”).

У жовтні та листопаді призначенням субсидій будуть займатися органи соцзахисту, а вже з грудня і призначенням, і виплатами, говорить Валентина Лугова.

“Для наших отримувачів житлових субсидій змін ніяких не відбудеться. Тим, хто отримував субсидію і раніше, автоматично буде здійснено розрахунок на новий опалювальний період”.

Щоб отримати субсидію тим, хто раніше її не отримував, можна подати документи, скориставшись одним з варіантів:

  • Звернутися до органів соцзахисту, а з 1 грудня – до Пенсійного фонду;
  • До ЦНАПу;
  • До органів місцевого самоврядування (представників у сільських та селищних радах);
  • Через додаток “Дія”;
  • У відділенні “Укрпошта”.

У разі звернення протягом двох місяців (жовтень, листопад), субсидія буде призначена з початку опалювального сезону.

Валентина Лугова нагадує:

“Доходи рахуються за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії. Тобто, якщо ви звертались за субсидією на цей опалювальний сезон – доходи ваші будуть рахувати за січень-червень цього року. Але, якщо людина була у цей час звільнена і перебуває на обліку у центрі зайнятості, минула зарплатня до уваги не береться”.

Субсидії за березень

У зв’язку з тим, що у березні на території Чернігівської області велися активні бойові дії, отримувачі субсидій (хто отримував кошти через “Укрпошту”) так і не дочекались виплат, оскільки поштарі не могли дістатися адресатів.

Тому ці кошти були повернуті до банківських установ. Згідно з відповідними постановами КМ, спочатку для цього були створені особові рахунки в “Ощадбанку”, потім перенесені до “Приватбанку”.

У кого з отримувачів субсидій була така можливість, могли звернутися в банк і отримати ці кошти. А для тих, хто не отримав, у вересні органами соцзахисту уже здійснені усі необхідні нарахування, Пенсійним фондом розпочато фінансування, і у жовтні, сподіваємось, усі отримають. Тобто, у жовтні листоноша має доставити“.

Зміни у нарахуванні субсидії

На попередній опалювальний період законодавець передбачав, що громадяни, які понад 60 днів перебувають за кордоном (якщо вони не на лікуванні, або не на навчанні), вони позбавляють свою сім’ю права на отримання житлової субсидії. Тепер у зв’язку з воєнним станом, ця норма скасовувана.

Якщо частина сім’ї залишилась в Україні, то вони мають право на отримання субсидії, але без урахування доходів тих членів родини, що виїхали. І при розрахунку субсидії, на останніх не поширюється норма на послуги. Тобто субсидія призначається на фактично проживаючих.

Для тих, хто втратив централізоване опалення, збільшать субсидії на споживання електроенергії.

Що лишилося незмінним

У разі заборгованості за житлово-комунальні послуги понад три місяці, домогосподарство позбавляється права на субсидію. У таких випадках є можливість заключити угоду про реструктуризацію боргу з підприємством-надавачем послуг, і після цього звернути про поновлення субсидії.

Суспільне

Фото ілюстрове

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь