Ніжинців будь-якого віку будуть безкоштовно щеплювати проти кору?

 

Для формування імунітету потрібно лише одне щеплення.

Міністерство охорони здоров’я України скасувало вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору.

Про це повідомили у прес-службі МОЗ.

“Дорослі будь-якого віку тепер теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, відповідні зміни були внесені наказом МОЗу №958 від 23 квітня 2019 року.

“Досі безоплатно вакцинуватися проти кору могли дорослі до 30 років, що контактували з хворими, і люди з груп професійного ризику (медики, освітяни, військові, студенти). Утім, кількість хворих на кір серед дорослого населення постійно зростає. Зараз безоплатно щепитися від кору зможуть дорослі будь-якого віку”, – пояснили у міністерстві.

В Одесі помер шестимісячний хлопчик. Лікарі припускають, причиною смерті стало рідкісне генетичне захворювання, але це має підтвердити експертиза. Попри це, на інформаційних ресурсах вже з’явилися заголовки: мовляв, дитина померла через вакцинацію. Саме такі дії і провокують українців масово відмовлятись від щеплення. Як створюється подібна паніка і в який спосіб боротимуться з нею в соціальних мережах – дивіться у Сніданку.

 

 

 

Зокрема, вакцинація гарантована всім дорослим, які:

контактували з хворими (вакцинацію рекомендовано  зробити впродовж 72 годин);
не хворіли на кір та не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті;
за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.
За даними медиків, дорослій людині достатньо зробити одне щеплення проти кору для формування імунітету.

Окрім цього, через спалах кору в Україні існує ризик захворіти для немовлят, яким раніше щеплення робили у 12 місяців, тому тепер дозволили робити безоплатне щеплення від кору вже від 6 місяців.

“У цьому випадку така доза вакцини не зараховується як перша, а вважається “нульовою”, подальші планові щеплення потрібно проводити за Календарем профілактичних щеплень: в 12 місяців (перша доза вакцини КПК) і 6 років (друга доза). Інтервал між щепленнями має бути не менше одного місяця”, – наголосили у МОЗі.

Нагадаємо, за даними МОЗу, від початку 2019 року на кір захворіли 45 147 осіб – 21121 дорослий і 24 026 дітей. Від ускладнень кору померли 17 осіб. Для українців додатково закуплять 780 тисяч доз вакцин проти кору. Вакцини закуплять за заощаджені раніше гроші завдяки ефективним процедурам державних закупівель через міжнародні організації.

 

Джерело: ТСН

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *