Мітинг-реквієм у Ніжині за загиблими захисниками України. Фото

29 серпня ніжинці вперше разом зі всією Україною відзначали Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Указ Президента України про створення Дня пам’яті підписав 23 серпня Володимир Зеленський.

Біля пам’ятного знаку «Герої не вмирають» зібрались небайдужі ніжинці, аби вшанувати тих, хто ціною власного життя подарував мирне буття іншим.

Як відомо, 29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.
Настоятель Свято Покровського храму м. Ніжина, протоієрей Михаїл Якубів разом з іншими священниками здійснили молебень за загиблими за Україну та її кращу долю.

У своєму зверненні до присутніх Михаїл Якубів відмітив: «Біль у тому, що Україна втратила своїх кращих синів – Героїв. Великий біль у тому, що їх вже не побачить рідна мати, дружина, донька. І дуже великий біль у тому, що повз наш мітинг проходять сотні ніжинців і не зупиняються вшанувати Героїв, які полягли за їх свободу. Ми маємо не бути байдужими до їх подвигу, до їх відданого життя, ціна якому – наше мирне небо».

Дійсно, сотні людей проходили крізь мітинг, сотні чули ці слова, сотні могли зупинитись, але лише одиниці з них спинялись і приєднувались до молитви. Це прояв байдужості? Може суспільної несвідомості? Може були важливіші справи? Важливіші справи знайдуться завжди, але у серпні 2014 року українські військові, перебуваючи на Донбасі не знайшли більш важливих справ, як захищати своїх земляків, українців, серед яких і ті, які не до кінця і сьогодні усвідомили їх ПОДВИГ.

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “Мітинг-реквієм у Ніжині за загиблими захисниками України. Фото

  1. Люди совсем память о предках потеряли.Будущего нет у того, кто предал своих предков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *