Спецслужби Туреччини викрадали людей в Україні

 

 

З 2016 року спецслужби Туреччини викрали понад 30 людей в Казахстані, Молдові, Україні та інших країнах, повідомило німецьке видання Die Welt. Їх підозрюють у зв’язках з проповідником Фетхуллахом Гюленом.

З 2016 року турецькі спецслужби викрали з інших країн щонайменше 31 особу, усі ці люди були згодом притягнуті в Туреччині до кримінальної відповідальності. Про це у неділю, 15 вересня, повідомила німецька газета Die Welt з посиланням на п’ять доповідей низки правозахисних організацій, які були представлені ООН в рамках Універсального періодичного огляду – програми з контролю над дотриманням прав людини.

Зокрема, про викрадення повідомляє швейцарський Фонд виховання, навчання та інтеграції. Ця організація має зв’язки з проповідником Фетхуллахом Гюленом, якого Анкара звинувачує в організації спроби державного перевороту у 2016 році.

 

За даними фонду, турецькі спецслужби викрадали людей в таких країнах, як Україна, Малайзія, Пакистан, Казахстан, Косово, Молдова, Азербайджан, Габон і М’янма. Правозахисники також повідомляють про спроби викрадень, які завершилися невдало. Так, у 2016 році в Цюриху трьом турецьким агентам не вдалося насильно відвезти в Анкару бізнесмена, що має турецько-швейцарське коріння. А у 2018 році аналогічній операції в Монголії запобігла місцева поліція.

https://www.dw.com

Фото: getty images

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *