Відкриття: Імунна система може лікувати всі види раку

 

 

Відкриття команди вчених з Університету Кардіффа може дозволити медикам «настроювати» імунну систему людини проти ракових клітин. Це може відкрити шлях до універсальних ліків проти раку, інформує Ukr.Media.

Метод поки не був клінічно випробуваний, однак дослідники кажуть, що у нього величезний потенціал. Короткий виклад роботи було опубліковано в журналі Nature Immunology.

Суть дослідження полягала в пошуку «незвичайних» способів, якими імунна система бореться з раковими пухлинами.

Вченим вдалося виявити особливий вид Т-лімфоцита — клітини, яка в організмі людини відповідає за імунну реакцію. Однак знайдена вченими клітина, на відміну від інших, може протидіяти різним видам загроз.

«Є шанс, що цей метод може вилікувати всіх пацієнтів. Раніше ніхто не думав, що таке можливо», — говорить дослідник Генрі Сиуелл.

На поверхні Т-лімфоцитів (або Т-клітин) є хімічні рецептори, за допомогою яких вони визначають антигени, небезпечні для організму. Команді вчених вдалося знайти спосіб змусити знайдений ними вигляд Т-лімфоцитів атакувати широкий спектр ракових клітин. Метод випробували на клітинах раку легенів, раку крові, кишечника, грудей, кістки, простати, яєчників і шийки матки. Лімфоцит знищував ракові клітини і не чіпав здорові!

 

Як саме Т-лімфоцит відрізняє ракові клітини від здорових, поки незрозуміло. Його рецептор взаємодіє з молекулою під назвою MR1, яка є на поверхні кожної клітини людського організму.

Вважається, що ракові клітини використовують MR1 для маскування від імунної системи. Проте виявлений в Кардіффі Т-лімфоцит, вважають дослідники, може отримувати від MR1 сигнал про те, що метаболізм клітини порушено і що це клітка пухлини.

«Ми — перші, хто описав Т-клітку, яка виявляє в ракових клітинах MR1. Раніше цього ніхто не робив», — каже дослідник Геррі Долтон.

Це дослідження не перше у своїй сфері. Експерименти по налаштуванню імунної системи проти раку проводяться досить давно.

Найвідоміший з них — CAR-T. Це засіб проти лейкозу перепрограмує імунну систему для протидії цьому виду раку. У випадку з CAR-T T-лімфоцити — генетично перепрограмують на те, щоб вони знаходили і знищувати ракові клітини.

Потім модифіковані лімфоцити повертають в тіло пацієнта, де їх число збільшується кожен раз, коли вони стикаються з раковими клітинами.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *