Філарет вимагатиме у Варфоломія І новий Томос

 

Православна церква України залежна від Вселенського патріархату, тому їй потрібен інший Томос про автокефалію. Про це повідомив засновник Української православної церкви Київського патріархату, почесний патріарх Православної церкви України Філарет в інтерв’ю виданню Апостроф

“Україна має відмовитися від Томоса про автокефалію ПЦУ і вимагати від константинопольського патріарха Варфоломія інший Томос”, – наполягає почесний патріарх.

Він наполягає, що наразі помісна церква України є залежною від Константинополя.

“По-перше, юрисдикція автокефальної української церкви поширюється тільки на територію України. А ті українці, які проживають за межами нашої країни, не мають права належати до української церкви, а мають належати до Константинопольського патріархату. Це вже порушення автокефалії, адже інші церкви своєю діаспорою самі керують, а нам кажуть, що ви не маєте на це права, і ми, греки, будемо керувати українською церквою.

По-друге – миро. Миро кожна церква має право варити сама. На те вона й автокефальна церква. А якщо вона не має свого мира, то це означає, що вона не може ні дітей хрестити, ні освячувати престоли. Дадуть миро – можемо, не дадуть – не можемо. Залежність? Залежність!” – стверджує почесний патріарх ПЦУ.

Філарет вважає, що Варфоломій має дати українській церкві такий Томос, який він дав польській, румунській, болгарській та сербській церквам.

“Тому ми вимагали, вимагаємо і будемо вимагати до кінця такий Томос, який мають інші церкви. Ми будемо твердо стояти на позиції патріархату. Якщо вселенський патріарх дасть новий Томос патріархату, то це означатиме, що ми дійсно стали автокефальною, незалежною церквою. Ми вийшли зі складу так званої ПЦУ, тому що не хочемо бути залежними від константинопольського патріарха”, – додав Філарет.

Нагадаємо, православну церкву України було створено на об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року, в якому взяли участь усі архієреї Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви, а також два архієреї Української православної церкви Московського патріархату.

У 2018 р. Синодом Вселенського Патріархату прийнято рішення про початок процедур, необхідних для надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні. 6 січня 2019 патріарх Варфоломій І вручив Томос про автокефалію Православної Церкви України митрополиту Київському і всієї України Епіфанія .

У диптиху помісних церков, опублікованому на сайті Вселенського патріархату, ПЦУ опинилася на останньому, 15-му, місці.

2019 року автокефалію ПЦУ визнали Православна церква Греції та Олександрійський патріархат. У січні 2020 року Епіфаній заявив, що ще чотири помісні церкви готуються визнати ПЦУ, серед них – румунська, яка стоїть на сьомому місці в диптиху.

Раніше Український дощ писав, що католицька церква планує канонізувати і оголосити покровителем інтернету 15-річного хлопця Карло Акутіса. Він помер в 2006 році від лейкемії.

 Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *