Страви WOK: як готують та в чому користь?

WOK — це різновид фастфуду, який з’явився в східних країнах. Це переважно китайська лапша різних сортів та рис із начинками. Готуються вони в спеціальних сковорідках, подаються в традиційному посуді або в паперових боксах, їдять цю страву паличками. 

Як готують лапшу та рис WOK?

Для приготування використовують глибоку круглу сковорідку, яка швидко нагрівається на великому вогні. Готують на ній практично без використання олії, тому можна уникнути зайвих жирів. Крім того, такий метод приготування допомагає зберегти корисні елементи, які містить начинка й сама лапша. Вони залишаються соковитими та смачними. 

 

Найчастіше в якості начинки використовуються такі продукти:

 

  • свинина;
  • телятина;
  • курка;
  • морепродукти;
  • морква;
  • цибуля;
  • перець;
  • броколі;
  • печериці.

 

Одна з важливих частин страви — соус, який можна додавати в процесі приготування або перед подачею, в залежності від рецепту. Для основи використовують пшеничну, гречану та бобову лапшу або рис. 

 

Пшенична лапша — м’яка та еластична, готується без використання яєць. Вона добре смакує з будь-якими інгредієнтами та соусами. Гречана (соба) подається з м’ясом, птицею та рибою. Відрізняється коричневим кольором та тонким ароматом. Бобова лапша прекрасно поєднується з усіма видами начинок. 

Переваги та корисні властивості WOK

Головна перевага та секрет популярності страв ВОК полягає в тому, що вони швидко готуються та містять багато білків, вітамінів, мікроелементів. Це поживна й проста страва, яку можна їсти в ресторані, вдома, на вулиці. Спосіб приготування дозволяє максимально зберегти користь кожного з інгредієнтів. Завдяки високотермічній обробці овочі та м’ясо залишаються соковитими, не втрачають свого смаку. 

 

Порівняно з іншими видами фастфуду, ВОК містить багато овочів та мінімум олії. Таким чином ми отримуємо поживну, смачну, корисну й недорогу гарячу страву. 

 

Навіть для фігури подібна страва не несе ризику, оскільки містить повільні вуглеводи — вони не відкладаються зайвими сантиметрами на талії. Унікальний фастфуд тому й отримав світове визнання, що в ньому поєднується смачне й корисне.

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *