Вчені довели, що “гормон кохання” окситоцин рятує від остеопорозу

Науковці провели цікаве дослідження.

Вчені довели, що введення в організм дози окситоцину сприяє профілактиці остеопорозу і позбавляє від ранніх симптомів захворювання. Перші досліди провели на щурах, але ефективність гормону вже планують перевірити на людях, інформує Ukr.Media.

Група вчених з Університету штату Сан-Паулу (UNESP) у Бразилії протягом десяти років досліджує вплив окситоцину на метаболізм кісткової тканини. Один з напрямків їх роботи — профілактика і лікування остеопорозу у жінок у період перименопаузи (до менопаузи і протягом року після). В цей час гормональні коливання досить різкі і пов’язані з поступовим зниженням щільності кісткової тканини. Як наслідок, кістки стають більш крихкими, зростає ризик переломів і розвитку захворювань.

Для нового дослідження команда відібрала десять самок щурів, які знаходяться на стадії періестропаузи (аналог перименопаузи у жінок), і двічі з інтервалом у 12 годин ввела їм окситоцин. Через 35 днів після ін’єкцій вчені проаналізували зразки їхньої крові і тканини шийки стегнової кістки і порівняли зі зразками, взятими у гризунів того ж віку, яким не вводили препарат.

У тварин, які отримували гормон, на відміну від контрольної групи, не виявили ознаки остеопенії (втрати щільності і маси кісткової тканини). Аналіз зразків крові показав високу активність ферментів, наприклад лужної фостфази, що відповідє за підтримку щільності і міцності кісток, та зниження активності руйнування кісткової тканини.

Вчені також відзначили, що кістки щурів, яким вводили ін’єкції, виявилися щільнішими. Зокрема, шийка стегнової кістки була більш міцною і не такою пористою, як у контрольної групи. “Біомеханічна реакція тканин на стиснення була кращою”, — додала Рита Менегаті Дорнеллес, співробітниця арасатубської стоматологічної школи і одна із авторок дослідження.

Команда вирішила вивчити тканини шийки стегнової кістки, тому що шийка — поширене місце перелому. Його наслідки вкрай серйозні: людина довгий час залишається нерухомою, через що розвиваються застійна пневмонія і тромбоз глибоких вен. Майже у 80 відсотків пацієнтів спостерігаються труднощі з пересуванням у майбутньому, а 20 відсотків зовсім не переживають травму. Люди, які страждають остеопорозом, можуть отримати її навіть при легкому пошкодженні.

Опублікована робота, як розповіли автори, стала кроком на шляху до профілактики та лікування захворювання. В майбутньому вони планують з’ясувати, як окситоцин впливає на метаболізм кісткової тканини в організмі людини. Але для цього знадобиться безліч досліджень ефективності та безпеки відкритого методу, а також пошуку дозування. Тільки потім можна буде перейти до клінічних випробувань і виробництва ліків.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *