“Тихе полювання” на Чернігівщині: ціла родина у реанімації

 

 

Днями до реанімаційного відділення Чернігівської обласної лікарні потрапила родина з трьох людей з попереднім діагнозом отруєння дикорослими грибами. Йдеться в повідомленні Управління охорони здоров’я ОДА.

Як з’ясувалося сім’я з м. Городня вживала власноруч зібрані гриби, ймовірно зеленушки. Незважаючи на те, що дари лісу були неодноразово відварені та підсмажені, їхня токсична дія негативно відобразилася на стані здоров’я постраждалих. Спочатку їх госпіталізували до Городнянської ЦРЛ, а згодом, враховуючи погіршення самопочуття, переведено на лікування до КНП «Чернігівська обласна лікарня». Нині стан хворих стабільний, застосовується антитоксична та підтримувальна терапія.

Загалом гриби зеленушки відносяться до умовно-їстівних грибів. При збиранні їх можна легко сплутати з отруйними грибами, такими як рядовка сірчана та бліда поганка.

 

Відтак нинішнього року до лікарняних закладів Чернігівщини госпіталізовано 5 людей з отруєнням дикорослими грибами.

Лікарі нагадують: аби не стати жертвами «тихого полювання», необхідно або повністю відмовитися від збирання та вживання грибів, або виважено поставитися до їхнього приготування. Враховуючи, що нинішнього року ліси Чернігівщини дуже багаті на гриби, підвищується ймовірність маскування умовно-їстівних та отруйних грибів під порівняно небезпечні.

Джерело: cntime.cn.ua/vsi-novini

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *