Ніжин археологічний привертає науковців зі всієї України

19 лютого в Ніжинському краєзнавчому музеї імені Івана Спаського відбулась конференція “Археологія Ніжина на сучасному етапі”.

Модератором заходу виступив Іван Кедун, науковець, археолог, кандидат історичних наук, доцент Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. На конференції були присутні викладачі, студенти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, а також долучилися вчені з Інституту Археології НАН України, з Національного університету «Чернігівський колегіум», Сумського державного педагогічного університету. Конференція розпочалася зі вступного слова Олександра Самойленка, ректора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Він відзначив, що на сьогодні Ніжин археологічний привертає науковців не лише з Ніжина, а й всієї України.

Ректор також відзначив, що міська влада міста Ніжина надає підтримку археологічному напрямку. Також висловив сподівання, що спільні плани міської влади та університету будуть успішно реалізовані. Геннадій Дудченко, директор краєзнавчого музею, відзначив що завдяки тому, що у складі музею вже 5й рік існує відділ археології. Ця взаємодія фахових археологів та музейників дає можливість представити археологічні знахідки та досягнення не лише вузькому колу, а на широкий загал. Далі розпочалась плідна робота конференції, під час якої розглянули багато актуальних питань.

В результаті було прийнято рішення розпочати в Ніжині щорічні конгреси археології Середнього Подніпров’я.

Джерело: ndu.edu.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *