Чи можливо безоплатно пройти медогляд: пояснення НСЗУ

 

 

 

 

У Національній службі здоров’я дали відповіді на поширені запитання щодо медичних оглядів. Про це йдеться на фейсбук-сторінці НСЗУ.

Зазначається, що в пакет безоплатних медичних послуг у лікаря первинної ланки входить низка профілактичних обстежень, таких як:

діагностика та лікування найбільш поширених захворювань;

профілактичний огляд та видача медичної довідки;

лабораторні аналізи: загальний аналіз крові, сечі, перевірити рівень глюкози в крові, загальний холестерин, електрокардіограма, швидкий тест на вагітність, швидкі тести на наявність ВІЛ-інфекції, вірусні гепатити;

рекомендації щодо здоров’я, харчування, способу життя;

планові огляди дітей до 3 років;

вакцинація за Календарем щеплень;

отримання електронного рецепта на “Доступні ліки”.

“Не обов’язково, що лікар має призначити всі аналізи з визначеного переліку. З огляду на скарги, способу життя, сімейну історію хвороби лікар визначає, який обсяг обстежень потребує кожен пацієнт”, – пояснили в НСЗУ.

А також відповіли, що до програми медгарантій входять медогляди школярів. Вони передбачені пакетами медичних послуг “Первинна медична допомога” та “Амбулаторна вторинна (спеціалізована) медична допомога дорослим та дітям”. Щоб отримати направлення до спеціалізованих лікарів, батькам чи опікунам потрібно звернутися до педіатра, з яким вони уклали договір.

Однак, не потребує направлення звернення до лікаря-гінеколога, лікаря-психіатра, лікаря-нарколога, лікаря-стоматолога, а також звернення до лікаря, у якого пацієнт перебуває під медичним оглядом із хронічними захворюваннями.

Разом з тим, в НСЗУ пояснили, що медичні заклади можуть проводити медичні огляди на платній основі, коли довідка про медогляд потрібна:

для отримання виїзної візи (крім, службових відряджень держслужбовців та в разі виїзду на лікування); для влаштування на роботу;

для отримання посвідчення водія транспортних засобів;

для одержання дозволу на право отримання та носіння зброї громадянами; періодичні профілактичні огляди у певних категоріях.

Для таких медоглядів направлення не потрібне, пацієнт звертається в обраний медичний заклад та платить за послугу офіційно.

Джерело: itmed.org/news

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.