У ніжинській Спасо-Преображенській церкві знову замироточила ікона

 

 

 

 

Мироточить ікона святителя Іоана (Максимовича), архієпископа Чернігівського, митрополита Тобольського, уродженця Ніжина. Вперше ця ікона почала виділяти миро у 2019 році.

Як то було...Після реставрації куполів Спаського собору, внутрішня частина будівлі залишалася аварійною. Тому постійні богослужіння громада звершувала у відреставрованому бічному приділі. А у самому храмі потроху, силами прихожан та меценатів, велися реставраційні роботи. І згодом внутрішня центральна частина собору була підготовлена для повноцінного храмового богослужіння. 19 серпня 2019 року на Спаса в новому престолі вперше за останні 100 років відбулося перше архієрейське богослужіння — Літургія із всенічним бдінням з хіротонією (християнський обряд, під час якого відбулося таїнство поставлення в священнослужителі).

 

” Тоді готуючись до служби було віднайдено ікону святителя Іоана (Максимовича), архієпископа Чернігівського, митрополита Тобольського, уродженця Ніжина. Цю ікону було написано майстром Олександром Кошелем для одного з храмів Московського Патріархату, але замовник відмовився від неї, як «неканонічної». Тож іконописець передав образ до Преображенського собору. Спочатку її планували встановити на фасаді церкви, вона була написана на плоскому шифері, але вирішили її обрамити (нині вона в кіоті за склом) . Її встановили на почесному місці у вівтарній частині, а за кілька днів до храмового свята побачили на іконі миро. Миро помітили на плечі, біля правиці. – розповів журналістам nizhyn.city пастирь громади о. Петро Гавриш.

Цьогоріч, 23 червня у 306 річницю від дня упокоєння нашого земляка, видатного церковного діяча святителя і митрополита Іоанна Тобольського у храмі відслужили акафіст, і наступного дня ікона знову замироточила. Цьогоріч миро з’явилося на тому «неканонічному написі». Прихожани моляться. Вбачають у цьому милість Божу та заступництво нашого угодника Іоанна Тобольського – зазначає отець Петро.

Що таке мироточива ікона

Миро – це особливе масло, яке виділяється на поверхні ікони, образах, мощах. Воно виділяє пахощі. Консистенція миро може бути, або як липка смола чи схожою на росу.

Вважається, що святе миро на іконі має неземне походження. При помазанні хворих місць стражденній людині подається допомога і зцілення в захворюванні.

Тетяна Марченко для nizhyn.city

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.