Сучасна українська поштова марка, яку називають «історією в мініатюрі», уже 30 років є амбасадором України у світі.
Численні нагороди на міжнародних конкурсах щорічно привертають до нашої держави увагу філателістів і колекціонерів з усього світу.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Мрію у нас не відняти! «Укрпошта» анонсувала нову поштову марку
В Україні поштові марки вперше з’явилися в часи створення незалежної Української держави в 1918 р. Творцями сюжетів цих поштових мініатюр були видатні графіки Георгій Нарбут і Антін Середа.
Після цього понад 70 років Україна жила без власних марок, хоча ще 1947 р. УРСР стала членом Всесвітнього поштового союзу. Лише з 1992 р. в Україні почали друкувати власні марки незалежної держави. З проголошенням Незалежності наступило бурхливе відродження української поштової марки. З’явилася видатна плеяда майстрів художньої мініатюри – Ю. Логвин, О. Івахненко, В. Євтушенко, О. Снарський, С. Беляєв, Олексій та Катерина Штанко, В. Таран, О. Калмиков та ін.Навесні 1992 р. незалежна Україна випустила марки – «100-річчя першопоселення українців у Канаді» та «500 років українського козацтва».
На них вперше з’явився напис «Пошта України» замість абревіатури СРСР. 1 березня стало днем народження поштових марок сучасної України. Автор цих марок – заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри живопису Української академії мистецтв Олександр Івахненко.«500 років українського козацтва» – перша марка, яка виготовлена на крейдовому папері з поштовою оплатою 15 коп.
На марці зображено засновника Запорізької Січі – гетьмана Дмитра Вишневецького (Байду) з двома козаками-побратимами. Вгорі – герб Запорізької Січі. «100-річчя першопоселення українців у Канаді» – друга марка, яка виготовлена також на крейдовому папері. На ній зображено двох молодих емігрантів (чоловіка та жінку) на тлі прикарпатського пейзажу. Вгорі – герб Канади та стилізоване зображення будинків українських переселенців у Канаді. Тираж цих марок по 2,5 млн. примірників.
Ірина РАДЕЙ, науковий співробітник відділу Музей «Поштова станція»
Ніжинський краєзнавчий музей ім. Івана Спаського
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram