Про це свідчать і їх збори, що відбулися першого квітня. Про що йшла мова на них? Зрозуміло ж, про проблеми у цій галузі. Перш за все, як перезимували бджоли? Адже не секрет, що від того, як бджолині сім’ї перезимують, значною мірою залежить їхня продуктивність у наступному сезоні. Саме взимку вони слабшають, іноді гинуть. Успішною вважають зимівлю, коли сім’ї не тільки зберігаються до весни як біологічні одиниці, а залишаються здоровими, сильними, життєздатними, енергійно вирощують розплід й розвиваються.
Пасічники-аматори намітили плани по кочівлі пасік, методи перевезення бджіл.

Обговорювалося також питання насадження медоносів, а особливо – верби, акації, липи. І цьому є пояснення – посіви медоносних культур щороку зменшуються, бо агропідприємста віддають перевагу зерновим культурам, кукурудзі, ріпаку, сої, іншим технічним культурам. А ще масово випилюються людьми дерева.
Та чи не найбільшу тривогу бджолярів викликає небезпека отруєння бджіл. Щороку вони масово гинуть внаслідок отруєнь від пестицидів та агрохімікатів, які застосовуються в сільському господарстві.

Усе ускладнює ситуація на ринку ЗЗР (засобів захисту рослин) — засоби незаконні. Такі хімікати вважаються особливо небезпечними, тож має бути ефективний нагляд і контроль за дотриманням норм. Нерідко буває, що пасічників не повідомляють про планові обробки від шкідників земель сільськогосподарського призначення. І цій практиці має бути покладений край.
Трагічні події сьогодення в Україні теж не обходять стороною наших бджолярів. Їм не байдуже, що відбувається зараз на передовій. Тому й допомагають усім, чим можуть, українській армії.
Збори пасічників Лосинівщини були змістовними, наповненими щирими емоціями. Допомогли краще усвідомити проблеми та шляхи їх вирішення.
Бажаємо нашим бджолярам плідної праці на пасіці, скоріше б під мирним небом над головою, та високої, достойної ціни на мед!
Микола Борщ
Знімки із сторінки Пасічники Лосинівщини
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram