Безпека в школі: учителів навчатимуть надавати першу допомогу

 

 

В Україні стартував проект, який навчатиме педагогів навичкам надання першої допомоги.

Як показує досвід, на жаль, не всі педагоги можуть якісно надавати першу допомогу постраждалій дитині. Власне, і серед українців не так багато тих, хто справді знає, що потрібно робити в екстрених ситуаціях, коли людське життя знаходиться на межі.

До прикладу, в австралійських школах не допускають вчителів, які не мають документів, що підтверджують вміння надавати першу допомогу, тобто, йдеться про сертифікати про проходження тренінгу BLS чи CPR.

У Норвегії учні молодшої та середньої школи впродовж року проходять від 2 до 4 занять з основ першої допомоги. Інструктор BLS від організації «Захисту Патріотів» Микола Коробенков переконаний, що, насамперед, потрібно навчити педагогів і батьків надавати першу допомогу:

Не варто руйнувати авторитетність і наділяти учня знаннями, яких не має вчитель. Це не значить, що дітей не потрібно навчати взагалі. Потрібно, але спочатку на прикладі батьків та вчителів. На час перебування в школі, свою відповідальність за безпеку дитини батьки делегують вчителям. Першим, хто в разі потреби допоможе дитині, є вчитель. І від його дій може залежати її здоров’я та життя. Офіційні джерела запевняють, що всі вчителі підготовані до надання першої допомоги в разі необхідності, але наш власний досвід показує, що актуальне навчання пройшли одиниці.

 

ГО «Захист патріотів» розпочинає проект «Безпека в школі» з метою підготувати шкільні спільноти до надання першої допомоги.

Щоби досягти чогось, цього треба хотіти. Метою проекту не є вирішення проблеми безпеки в школах замість них самих. Проект ілюструє, що безпека в школі є необхідною, і що досягається вона власними силами.

Програма проекту складається з тренінгу із серцево-легеневої реанімації для дорослих, підлітків і немовлят із використанням АЗД. Заняття тривають 8 годин, після чого учасники складають теоретичний та практичний іспити. Якщо 70% співробітників школи завершують програму успішно, то вчителі-учасники отримують аптечки та сертифікати безпечної школи.

Участь у проекті абсолютно безкоштовна. Зареєструватися за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4rVKWnLzFwWq79nQxbtb_cD23FDL6uf1hmh0_NUqZ84gFlg/viewform?usp=send_form

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *