Ніжинський виконком звертається до Кабміну скасувати “тарифний популізм”

25 липня члени виконавчого комітету підтримали звернення до Кабінету Міністрів  в особі Прим’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо тарифного питання.

Повідомляє “Нежатин”

 

 

Нагадаємо, що 26 червня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №560 “Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг”, якою встановив граничні тарифи на послуги для населення міст обласного значення та м. Києва. Для цих міст дана постанова визначена як обов’язкова, а для міст, які є адміністративними центрами районів, носить рекомендаційний характер. Складає цей граничний тариф -1400 гривень за 1 Гкал. У Ніжині ж ця ціна – 2009 за 1 Гкал. При цьому постачальник тепла у Ніжині “НіжинТеплоМережі” має мільйонні борги. Дана ж постанова говорить про те, що різницю в тарифах має компенсувати бюджет міста, але звісно, при його дефіциті, як зазначив радник міського голови Сергій Осадчий, це буде дуже складно. За переконання Асоціації міст України ці витрати має компенсувати державний бюджет, щоб зняти навантаження з міських, адже кошти мають йти на розвиток населених пунктів.

“На наше переконання, постанова порушує наші права як територіальної громади, визначені Конституцією і законами України та прийнята з грубими порушеннями діючого законодавства. Кабінет Міністрів України ініціює запровадження програми «Чесна платіжка», спонукаючи жителів міст звертатись до органів місцевого самоврядування і вимагали зменшених цін в платіжках. Напередодні опалювального сезону це може викликати загрозу і він невчасно розпочнеться у Ніжині через борги підприємства. Тому у Кабміну треба вимагати скасувати або змінити постанову”, – зауважив Сергій Осадчий.

До обговорень приєднався міський голова Анатолій Лінник: “Що саме цікаве, у пояснювальній записці юридичної служби Кабміну зазначено, що дана постанова порушує ряд законодавчих актів, і не відповідає Законам України. І Асоціація міст України зараз організовує цей процес, адже прийняття такої популістичної постанови ставить під загрозу початок опалювального сезону. Якщо брати місто Ніжин, то, щоб покрити річну різницю в тарифах, згідно нової Постанови Кабміну, треба виділити 41 мільйон з міського бюджету… Частина боргів тепломереж  це невідшкодовані борги державою, а потім не вистачає коштів заплатити за газ, і держава тут же нараховує пеню”.

“Населення має звернути увагу на те. що ми за, аби тариф для населення складав 1400 гривень за 1 Гкал, але за умови, що компенсація різниці в тарифі буде з державного бюджету”, – зауважив Валерій Салогуб.

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “Ніжинський виконком звертається до Кабміну скасувати “тарифний популізм”

  1. Шановні посадовці і депутати! Ви там делеговані народом не для того щоб свою бездіяльність перекладати на плечі населення, а для того, що вирішувати проблеми. От і вирішуйте. Треба звернутися до кабміну – звертайтесь. Треба провести аудит у тепломережах, можливо прокуратуру туди спрямувати то може і борги зменшаться чи виявиться той хто їх створив. Все у Ваших руках. Працюйте. І пам’ятайте СКОРО ВИБОРИ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *