Виявляється стрес може бути корисним — причини

 

Про шкідливість стресу говорять на кожному розі. Мовляв, і старієш з-за нього раніше часу, і життя він вкорочує. А як щодо зворотного боку медалі? Про неї чомусь замовчують, інформує Ukr.Media.

Те, що затяжний стрес негативно позначається на фізичному, розумовому та емоційному здоров’ї, — відомо всім не з чуток. Стрес дійсно може загострювати хронічні захворювання, кидати людину в депресію і ламати всі плани.

Однак, у стресі є і позитивні сторони! Головне, щоб він не став хронічним. В ідеалі, організм повинен реагувати на нервовий струс захисною поведінкою, а не руйнівною.

Стрес підвищує розумові здібності

Коли нас наздоганяє стресова ситуація, активізується нервова система, гіпофіз, гіпоталамус і надниркова залоза.

Під час нервового струсу в нашому тілі виробляється адреналін і норепінефрин. Ці гормони допомагають успішно вчитися і зміцнюють пам’ять.

Ось чому багато хто з нас працює продуктивніше в стані стресу.

Однак нервових ситуацій не повинно бути занадто багато, інакше пам’ять і когнітивні здібності почнуть погіршуватися.

Стрес покращує роботу імунної системи

Несподівано? Саме так! Нетривала стресова ситуація активізує імунітет. Чому? Це працює по аналогії з помірною кількістю шкідливих патогенів і запалень: вони мобілізують антиоксиданти з продуктів харчування і приводять організм в тонус. З короткостроковим стресом справа йде також: він посилює як вроджені, так і адаптивні відповіді імунної системи.

Стрес для витривалості

Стрес змушує нас згадати про такі неприємні почуття, як смуток і гнів. Але ці почуття теж потрібні: вони допомагають відчути щастя в повній мірі. Нервове збудження і пережиті невдачі загострюють почуття радості, яке приходить після.

Те ж саме відноситься до нашого тіла: воно почне розслаблятися і хворіти, якщо зовсім позбавити його струсу. Саме тому корисне загартування!

Стрес підвищує продуктивність

Досить згадати останній дедлайн, щоб зрозуміти: попри хвилювання, напруженість, в ці моменти ми максимально зосереджені. А все завдяки стресу! Сприймайте його як привід для росту, продуктивності та саморозвитку. Особливо, якщо стрес вас засмучує.

До речі, за Законом Єркса-Додсона наша продуктивність безпосередньо залежить від фізіологічного і розумового стресу. Чим вища напруга, тим кращий результат. Згідно з дослідженнями, простенькі задачки та дії, які не вимагають особливої зосередженості, не будуть сприяти зростанню розумової витривалості та завзятості в досягненні цілей.

Стрес — шлях до усвідомлених рішень

Коли щось або хтось змушує нас нервувати, включається захисна реакція — глибоке дихання. З його допомогою ми швидше заспокоюємося, концентруємося — і приймемо правильне рішення. В ході неусвідомленої вправи на дихання в мозку активізуються мільйони нейронів, які намагаються знайти вихід зі скрутної ситуації.

Так що, не потрібно боятися короткочасних стресів! Як бачимо, він піде нам на користь. Однак у всьому повинна бути міра.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *