В МОЗ прогнозують спалах туберкульозу через зміну моделі фінансування

 

 

Міністр охорони здоров’я України прогнозує спалах туберкульозу в Україні найближчим часом, якщо не вирішиться ситуація з фінансуванням спеціалізованих медзакладів.

 

Ряд спеціалізованих медичних установ, що займаються хворими на туберкульоз опинилися у дуже скрутному становищі з початком другого етапу медичної реформи в Україні.

Нова модель фінансування, яку впровадали 1 квітня фактично поставила такі заклади на межу закриття. За словами очільника МОЗ, доля дефіциту фінансування в таких заклада подекуди сягає 80%. Якщо ситуація з грошима не вирішиться, то нашу країну може чекати один з найбільших за останні роки спалахів захворюваності на туберкульоз.

 

«У нас є протитуберкульозні заклади, дефіцит фінансування яких доходить до 80%… Наслідки так званої оптимізації будуть наступні: як мінімум ми отримаємо за два-три роки збільшення захворюваності на туберкульоз на 30%, зростання смертності та скорочення медпрацівників, яке буде обчислюватися тисячами людей», — повідомив в ході брифінгу Максим Степанов.

За словами міністра, в МОЗ працюють над вирішенням цієї проблеми. В відомстві планують представити “реальний механізм” фінансування протитуберкульозних закладів вже найближчими днями.

А тим часом, Україна входить у ТОП-20 країн з найвищим тягарем лікарсько-стійкого туберкульозу і є однією з 5 країн світу з найвищим рівнем поширення туберкульозу із розширеною резистентністю. «Ваше здоров’я» поспілкувалось з лікарями-практиками, щодо ситуації в галузі після початку другого етапу реформи та дізналися які методи порятунку протитуберкульозних лікарень вони мають.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *