Україна готує відповідь Росії на великі навчання

 

Наприкінці вересня Україна за участі НАТО проведе навчання Об’єднані зусилля-2020 у відповідь на російські навчання Кавказ-2020.

Україна має намір одночасно з Росією провести військові навчання восени, повідомив у п’ятницю, 17 липня, під час години запитань до уряду у Верховній Раді міністр оборони України Андрій Таран.
Він нагадав, що РФ планує в кінці вересня провести навчання Кавказ-2020 року, а Україна проведе в ці ж терміни навчання за участю НАТО Об’єднані зусилля-2020.
“Ця симетрична відповідь покаже готовність ЗСУ до надання гідної відсічі будь-яким спробам з боку Російської Федерації загострити ситуацію або почати масштабні бойові дії”, – сказав міністр.
За його словами, в рамках Об’єднаних зусиль-2020 “планують перевірити здатність Генштабу в новій структурі діяти відповідно до стандартів НАТО, а також здатність організовувати взаємодію з пунктами управління збройних сил НАТО.
Під час навчань проведуть бойові стрільби із зенітно-ракетними комплексами і з літаками військово-повітряних сил, з сухопутними військами і т.п. на полігонах, розташованих на півдні України.
Також він запевнив, що загрози нападу на Херсонську область з анексованого Криму немає. “На півострові не фіксуються дії зі створення ударних угруповань”, – зазначив він.
Також міністр перерахував заходи, які здійснюються ЗСУ, спрямовані на попередження загострення обстановки.
“Посилення ведення розвідки, здійснюються заходи щодо ротації військ, уточнено завдання, організовано тісну взаємодію з Національною гвардією, Національною поліцією, Службою безпеки України, Державної прикордонної служби України. Враховуючи зазначене, військові частини, підрозділи Збройних сил України, які виконують завдання у складі операції Об’єднаних сил і уздовж адміністративного кордону Автономної республіки Крим, готові до адекватного реагування на існуючі виклики і загрози уздовж державного кордону України”, – розповів він.
Відзначимо, раніше сьогодні в Росії оголосили позапланову перевірку військ. У ході перевірки проведуть понад півсотні навчань, в яких задіють майже 150 тисяч військових.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *