Російська орда вбила шістьох працівників обласної психоневрологічної лікарні

 

 

 

 

На Чернігівщині окупанти зруйнували та пошкодили близько 40 медичних закладів. Серед них і обласна психоневрологічна лікарня, що поблизу Чернігова.

Дивом ніхто з пацієнтів та персоналу під час обстрілів не постраждав. Хоча тривалий час лікарня була на лінії вогню, а потім в окупації рашистів.

«Три прямі попадання, багато осколків. Нова покрівля, як решето. Шиферна покрівля, як друшлаг. Я про огородження вже не кажу», – каже Володимир Ященко, гендиректор лікарні.

Під час війни помирали пацієнти і їх доводилося ховати прямо в полі. Вже після вигнання окупантів тіла перепоховали на кладовищі.

«Не могли тіла вивезти до Чернігова. Зробили кладовище на полі за лікарнею. Домовлялися, щоб не стріляли. Копали ями, летіли снаряди, снайпери працювали», – розповідає Світлана Олександрова, медичний директор лікарні.

Забрала війна і життя шістьох працівників лікарні. З багатьма людьми втрачено зв’язок.

«Є сумні новини. Молоді дівчата, яких нам буде не вистачати, важкі втрати. Процедурна медсестра , молода дівчина у себе у дворі рятувала дітей і останньою вибігла з хати і попав снаряд», – каже Світлана Олександрова.

Персонал лікарні проявив стійкість та героїзм, бо не кинув хворих. Обласна військова адміністрація вдячна медикам і продовжує надавати їм допомогу.

«Привезли сучасний та інноваційний засіб для покращення зв’язку. Старлінк отримано за програмою МОЗ. Всі заклади, що були в окупації чи в зоні бойових дій забезпечені такими засобами. Дякуємо всім причетним до цього», – Жанна Шерстюк, заступниця начальника Чернігівської ОВА.

У лікарні вже є вода та світло, а пацієнти та медики оговтуються від жахів війни.  Вже ремонтують вибиті вікна і очікують на відновлення приміщень.

Час Чернігівський

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на   наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.